Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice má novou budovy radiodiagnostiky. Součástí je i magnetická rezonance

  • Havířov,

V areálu havířovské nemocnice vznikla nová budova radiodiagnostiky. Součástí je i magnetická rezonance, na kterou dlouhé roky čekali zdravotníci i pacienti. Přístroj této kvality je teprve druhý v republice.

Více než 15 let usilovala havířovská nemocnice o magnetickou rezonanci. V dnešní době se bez rychlé a přesné diagnostiky nemocnice už takřka neobejdou. Přístroj se nachází v nově postavené budově.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “Samotná statika pater v nemocnici nebyla připravovaná na tak těžkou techniku. Takže to bylo jedno hledisko. Dalším hlediskem bylo, že v dohledné době při obnově CT v naší nemocnici jsme již uvažovali taktéž, aby bylo součástí urgentního příjmu, což je dneska myslím neodmyslitelná součást urgentní medicíny. Bylo několik hledisek a nakonec zvítězila přístavba hned vedle urgentního příjmu tak, aby veškerá diagnostika byla po ruce.”

Přístroj magnetické rezonance je druhým nejmodernějším v republice.

Patrik Valenta, primář radiodiagnostického oddělení: “Nejvíc vytížené bude asi u neurologických pacientů, dále ortopedičtí pacienti a ten zbytek onkologických, hematologických, dětští pacienti. Je to nedílnou součástí prakticky standardních vyšetření všech nemocnic našeho typu. A budeme s ním vyšetřovat nemocniční pacienty, ambulantním specialistům a každému, jak je to zvykem v republice.”
anketa: “Já si myslím, že je to dobře. Zatím jsme dojížděli tady na ulici Karvinskou, ale hlavně se zkrátí ty čekací doby, protože ty byly hrozné, což si myslím, že je špatné. Jsem rád, že to tu je, bude to lepší.”


Magnetickou rezonanci postrádá už jen jedna krajská nemocnice.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: “Já si myslím, že je třeba vybudovat diagnostická zařízení tohoto typu ve všech našich nemocnicích, které máme. My jich máme celkem sedm. Je pravda, že ta v bílovecká je malá, tam magnetická rezonance nikdy nebude, protože nemá ani ten účel, proč by tam měla být. Ale dle mého názoru zbývá už jediná nemocnice, a to je Karviná. My na tom nyní intenzivně pracujeme. Teď jsou tady externí zdroje z EU.”

Magnetická rezonance bude pro pacienty v provozu od nového roku. Nemocnice za přispění kraje pořídila i nový skiaskopický-skiagrafický přístroj. Velkým a dlouhodobým podporovatelem nemocnice je i radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já jsem za to moc rád, jsem opravdu vděčný, že se to povedlo a pokračujeme dál. Protože já si myslím, že pokud chceme do nemocnice dostat kvalitní lékaře a kvalitní zdravotnický personál, potřebujeme jim nabídnout kvalitní zázemí nejen přístrojové, ale i zázemí a jde vidět, že se na tom pracuje.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy