Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na sto padesát dárků poputuje k dětem díky charitativní akci Krabice pro děti

  • Havířov,

Krabice pro děti. To je charitativní akce, do které se mohli zapojit lidé v Havířově a pomoci tak dětem, které by jinak pod stromečkem neměly dárky. Akci už potřetí uspořádal sportovní klub Maniak Aerobik. O rozvoz dárků se postará odbor sociálních věcí.

Vhodné pro šestiletou holčičku. Nebo přejeme krásné Vánoce. To jsou vzkazy na těchto zabalených dárcích. I v letošním roce lidé hojně podpořili v Havířově charitativní akci Krabice pro děti. Tu už třetím rokem pořádá sportovní klub Maniak aerobik.

Ivana Hlubinková Kožmínová, hlavní trenérka SK Maniak Aerobik Havířov: “Já si myslím, že je strašně důležité, aby speciálně v této době lidi ukázali, že myslí i na ty druhé, kteří nejsou tak šťastní a nemají tolik štěstí, jako my. To znamená dárečky, oblečení, je tam nějaká kosmetika pro větší slečny, oblečení pro větší slečny. A na rozdíl od loňského a předloňského roku se zapojili i lidi, se kterými jsem nebyla dříve v kontaktu. Například ZUŠ B. Martinů, přišli i lidé v podstatě z ulice. Vyjela jsem s tím na Facebooku a na stránkách asi před měsícem a vybírala jsem to dva dny. Přece jenom tím, jak bylo všechno zavřeno, tak jsem minulý týden dva dny zavelela a lidé těch 150 balíčků donesli během pěti hodin na fitko. Takže bylo to moc pěkné.”

Krabice s dárky nyní potřebným rodinám rozvezou pracovníci odboru sociálních věcí magistrátu.

Bernarda Urbancová, vedoucí odboru sociálních věcí: "V rámci návštěv, které stejně konáme během své sociální práce, vezmou balíčky, podle toho kolik je tam dětí, jak staré a zanesou jim tam takového malého Ježíška ještě před Vánocemi. Ty reakce jsou hlavně těch dětí úžasné. Ony jsou rády, protože jsou rodiny, kdy mnohdy nemají na to, aby těm dětem mohly dopřát třeba i dárečky, které v té krabici objeví. Takže hlavně ty reakce dětí jsou velmi, velmi pozitivní.”
Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: "Jde vidět, že ti mladí lidé, kteří chodí trénovat, mají rádi sport, takže nemají rádi jen sport, ale i ty ostatní lidi a že na ně myslí. Ta tradice už je tříletá, nicméně sportovci a to z různých oddílů s odborem sociálních věcí spolupracují už dlouhá léta. Organizují, nebo účastní se různých vystoupení pro seniory, nebo v domovech seniorů, takže za sebe mohu říct, že jsem opravdu moc ráda, že existuje propojení mladé generace s tou starší generací, zdravé generace s těmi lidmi, kteří mají nějaký zdravotní hendikep a ta sociální oblast s tou sportovní.”

Do akce Krabice pro děti se v letošním roce zapojil i obchodní dům Globus.
BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků