Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřská škola Okružní je další, která má nová okna i zateplenou fasádu

  • Havířov,

Mateřská škola Okružní v Havířově se zařadila mezi další moderní budovy. Díky zateplení fasády a výměně oken školka ušetří nemalé peníze. Rekonstrukce byla náročná, protože částečně probíhala za provozu.

Mateřská škola Okružní v Havířově je další, která prošla celkovou rekonstrukcí. Práce začaly v polovině srpna a zasáhly tak do plného chodu školky. Po dobu výměny oken se děti učily v jiných mateřinkách, pak se vrátily.

Markéta Urbanová, učitelka MŠ Okružní: “To bylo dost náročné, protože skloubit stavbu a výuku je velice složité a my jsme prováděli výuku za provozu, kdy oni nám tady vrtali, dělali všechny rekonstrukční práce, takže to bylo náročné a nakonec jsme to všechno zvládli. My jsme rádi, že naše školka prošla rekonstrukcí, protože jsme byli vlastně skoro poslední v Havířově, kteří neměli zrekonstruované prostory a teď už si budeme budovu jenom užívat, zdobit. Máme z ní radost nejen my, ale i děti. Chtěli bychom poděkovat hlavně zaměstnancům naší školy, kteří vynaložili velké úsilí při stěhování a provozu v těch náhradních prostorách a následně i tady a v neposlední řadě i rodičům.”
anketa: “Mě se moc ta školka naše líbí.”
anketa: “My máme opravenou školku.”

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Rekonstrukce to byla velká, protože se měnila okna, zateplovala se fasáda, řešila se rekuperace. Takže zásah do školky velký. Tím, že se začalo dělat o prázdninách, tak jsme se snažili přizpůsobit tak, aby ten zásah do provozu školky byl pokud možno, co nejmenší. Věřím, že paní ředitelka i ostatní zaměstnanci se s tím museli srovnat a já jsem rád, že se to povedlo. Můžeme vidět dobrý projekt, fasáda je barevná. Je na první pohled vidět, že se jedná o školku a tady do toho prostředí to urbanisticky, koncepčně dobře zapadá.”

Celkové náklady na opravu školky vyšly sedm milionů korun, což je o milion méně než se původně počítalo.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My jsme to říkali od začátku, že kvalitní infrastruktura pro život v našem městě je prioritní. Takže opravujeme základní, mateřské školy. Tohle je další fáze celého projektu, stavíme dětská hřiště. Bez toho, aniž by město mělo kvalitní infrastrukturu, kvalitní nemocnici, to prostě nejde. Já jsem o tom přesvědčený a budeme v tom pokračovat.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků