Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov schválil rozpočet. I přesto, že počítá s nižšími příjmy, investice škrtit nechce

  • Havířov,

Radnice počítají jaké příjmy mohou očekávat v příštím roce. Havířov vyčíslil výpadek na zhruba 118 milionů korun. Škrtit investice ale nechce a počítá se stejnou částkou jako v roce 2020. Ze 460 milionů korun pořídí nová parkoviště a investovat bude i do chytrých křižovatek.

Zastupitelé v Havířově schválili rozpočet. Město počítá s celkovými příjmy ve výši 2,126 miliardy korun. Výdajová stránka včetně konsolidačních položek je vypočítána na 2, 366 miliardy korun. Radnice prozatím spočítá s výpadkem na příjmové straně ve výši 118 milionů korun. I přes tento výhled nechce šetřit na investicích.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "Je to markantní výpadek, se kterým se musíme vyrovnat. To znamená, že radši volíme konzervativní variantu s tím, že nechceme moc omezovat investice. Ty investice jsme na příští rok naplánovali tak, aby odpovídaly zhruba letošní očekávané zkušenosti. To znamená cca 460 milionů, což si myslím, že je v našich silách."

Značné investice půjdou do nových parkovacích stání.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "V příštím roce máme naplánované tři nová parkoviště. Věřím, že rozšířením investičních akcí se nám podaří realizovat ještě jedno parkoviště.  Další velkou akcí jsou chytré křižovatky, kde aktuálně soutěžíme zhotovitele a věříme, že když se nám podaří vybrat zhotovitele, tak v příštím roce město bude opět bezpečnější. Chceme ještě opravovat a vyměnit okna ve školách a další věci."

Kdo bude muset více šetřit, jsou příspěvkové organizace, kde radnice musela přijmout určitá opatření.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků