Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O antigenní testování je v Havířově enormní zájem, rezervační systém už je plný

  • Havířov,

Zájem o antigenní testování je v celém kraji enormní. Například havířovská nemocnice má volné termíny až od prvního ledna. Lidé, kteří jsou objednání, musí přesto počítat, že si počkají. Zdravotníci prosí o trpělivost a vzkazují, že dělají maximum.

Takto to vypadalo ve středu v areálu havířovské nemocnice v první den, kdy začalo antigenní testování pro veřejnost. Současně dobíhá testování pedagogů. Zájem byl enormní. Zdravotníci rovněž fungovali jako telefonní ústředna. Lidem se snažili vysvětlit, že se musí nejdříve objednat přes aplikaci Reservatic, a to na stránkách nemocnice, nebo ministerstva zdravotnictví. 

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "My jsme museli postavit další tým na to antigenní testování, protože stále probíhá testování klasickou metodou PCR a i ta je pod enormním tlakem, protože standardně jsme dělali kolem 150 odběrů a včerejší čísla ukazují, že jsme na 290 stěrech tou metodou PCR a k tomu musíme zabezpečit čtyři hodiny třikrát týdně odběrové místo pro dobrovolníky plošného testování na ty antigenní testy. Otevřeno máme každé pondělí, středu, pátek od 12 do 16 hodin a za hodinu zvládneme zhruba 20 pacientů.”

Nemocnice bude provádět antigenní testy v příštím týdnu ještě od pondělí do středy. Veškeré termíny jsou už ale obsazené. 

anketa: “Objednal jsem se přes rezervační systém na 14 hodinu. Předpokládám, že za tři čtvrtě hodiny bych se mohl dostat na řadu.”
anketa: "Proč jsem se objednala? Protože, jednak už jsem starší osoba a z preventivních důvodů. Mám strach.”

Zdravotníci dělají maximum, aby stihli objednané lidi otestovat co nejrychleji a žádají o trpělivost. Během prvního dne antigenní testy ukázaly pozitivitu u pěti lidí.

Témata: nemocnice
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků