Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově mohou lidé nově bruslit pod širým nebem, kvůli opatření v omezeném počtu

  • Havířov,

V době, kdy ještě nebyla epidemie, byl v Havířově velký zájem o veřejné bruslení na stadionu. Proto se radnice rozhodla pro pořízení mobilního venkovního kluziště, na kterém mohou trénovat i malí hokejisté. Kvůli opatření ale může být na ploše nyní jen šest lidí.

Bruslení pod širým nebem si mohou nově užívat lidé v Havířově. Mobilní kluziště o rozměrech 15X30 metrů je postaveno v areálu sportovní haly Slavia. Kvůli současným opatřením může být na ledě jen omezený počet návštěvníků.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ Havířov: “Ta ledová plocha, když se namrazí, tak vydrží teploty 12 stupňů, to znamená, že do 12 stupňů ten mrazící agregát funguje. Takže předpokládáme, že v rámci počasí jsme schopni minimálně do konce února, nebo března to kluziště provozovat." 

Ledová plocha je určena pro veřejnost, ale může si ji zamluvit i hokejový klub pro trénink dětí.

Petr Seniván, trenér dětí AZ Havířov: "Je to skvělá věc, hlavně v dnešní době, kdy je hodně zákazů a opravdu ti kluci mají chuť, chtějí se hýbat a nemáme kde. Akorát je blbé, že zde může být šest, respektive pět dětí.”
anketa: "Je to super a zahrajeme si tady s klukama třeba hokej na konci, když nám to pan trenér dovolí.”

Co je lepší? Bruslit na stadionu, nebo tady?

anketa: “Tady, protože tady je lepší led a jsme venku.”


Správa sportovních a rekreační zařízení umožňuje i zapůjčení dětských bruslí. Kvůli opatření se musí zájemci o bruslení nejdříve objednat přes webové stránky. Po skončení sezony a rozpuštění ledu, se na plochu instaluje speciální povrch a z kluziště se stane plocha pro jiné sporty, jako je například florbal. Aby nedocházelo k poničení areálu, bude pod dohledem strážníků. Na hale Slavia je rovněž kamerový systém.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy