Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Unavení zdravotníci v havířovské nemocnici berou možnost očkování jako naději

  • Havířov,

Vakcinační látka proti Covidu-19 dorazila v pondělí také do Havířova. S očkováním zdravotníků začali na infekčním oddělení ihned. Unavení lékaři a zdravotní sestry berou očkování jako naději. Nemocnice věří, že se situace začne zlepšovat do dvou měsíců.

Primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení havířovské nemocnice se každý den stará o ty nejtěžší pacienty s covidem. Dívá se i na to, jak mu postupně odpadávají jeho lidé z týmu. Proto byl i on jeden z prvních, kdo se nechal očkovat.

Robert Bocek, primář ARO NsP Havířov: "Pro nás to je určitě velká naděje, že se podaří zvládnout celou pandemickou situaci. Denně vidíme ty nejtěžší průběhy, denně řešíme nedostatek lůžek na intenzivní péči a dnes i na standardních lůžcích."

Nemocnice začala s očkováním zdravotníků v pondělí. Celkově bylo do zařízení dovezeno 45 dávek, ze kterých bude moci být naočkováno 220 lidí.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “Každý den jich tento týden proočkujeme zhruba 50 a samozřejmě čekáme na další závoz, který bude každé pondělí a budeme pokračovat jak u personálu, tak potom najedeme na rizikové skupiny, které jsou ve strategii očkování."

Nemocnice provozuje 420 akutních lůžek, nyní je v provozu pouze 200, a to proto, že o pacienty s covidem, kterých je nyní hospitalizovaných téměř 100, se musí starat více zdravotníků. Zhruba 70 lékařů, či sester je kvůli nákaze v izolaci. Nemocnice věří, že i díky proočkovanosti se situace do dvou měsíců začne zlepšovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy