Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově začali se svozem stromků, lidé mnohdy hromadí u popelnic i kusový odpad, který tam nepatří

  • Havířov,

U kontejnerů se začínají hromadit vánoční stromky. V Havířově s jejich svozem na kompostárnu již začali. Lidé mnohdy hromadí u popelnic i kusový odpad, který ale patří na sběrný dvůr.

Po svátcích mají vždy hodně práce veřejně prospěšní pracovníci. Musí od kontejnerů postupně sesbírat všechny vánoční stromy. V Havířově již začali.

Patrik Zelina, vedoucí mistr VPP Havířov: "Při uklízení vánočních stromků, které nechávají občané za popelnicemi, by bylo fajn, kdyby sundali všechny ozdoby, nesvazovali je, nenechávali je v těch převozných sítích, sáčcích a igelitech, protože je odvážíme stromečky na kompostárnu a musíme je ještě před tím očistit a to nám dává hodně práce."

Problém městu dělá, a to celoročně, velkoobjemový odpad, který lidé nechávají u kontejnerů. Veřejně prospěšní pracovníci někdy denně odvezou i několik vleček.

Od ledna je v provozu opět i sběrný dvůr na ulici Karvinské. I tento odpad by měl skončit právě tam.

Patrik Zelina, vedoucí mistr VPP Havířov: "Za poslední roky se to hodně zvýšilo. Toho odpadu je mnohem více.  Už se to rozšířilo po celém městě."

Během svátků svoz komunálního odpadu probíhal ale bez problémů, až na papírové kartony.

Denisa Silnicová, Technické služby Havířov: "V této době, kdy se všechno objednává přes internet, tak kartonů je mnoho. Chtěla bych lidi požádat, aby karton složili, aby nedávali celé krabice do kontejnerů, protože jednou krabicí kolikrát zaplní celý kontejner.”

Zvýšený svoz zaznamenali Technické služby i u nádob na sklo. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy