Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Domově seniorů v Havířově mají za sebou očkování, o vakcínu byl velký zájem

  • Havířov,

Senioři a zaměstnanci domova Luna i Helios v Havířově byli v tomto týdnu očkování proti covidu. Zájem o vakcínu byl velký. Senioři věří, že díky vakcíně se jejich život brzy vrátí do relativně normálních kolejí.

V Domově seniorů v Havířově mají za sebou očkování proti covidu vakcínou od Moderny. Proočkováno je 90% klientů a na rozdíl od některých jiných zařízení i 90% zaměstnanců.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Zhruba deset procent z toho mělo trochu obavy. Buď mají strach z jehly, nebo mají obavy z následných reakcí, ale není to dogmatické odmítání, ale spíše vyčkávání." 
anketa: "To je jediná možnost, aby se život vrátil do normálu, alespoň trochu. My už jsme tady téměř rok zavření. Není co řešit, jestli se chceme ještě také dostat ven někdy.”
anketa: "Podle informací, které probíhaly v médiích, jsem to považoval za rozumné a rozhodl jsem se hned. Tak se změní všechno i poměr k návštěvám, volnost v pohybu, změní se styl zdejšího života.”

Samozřejmě jak zaměstnanci, tak klienti budou potřebovat druhou dávku vakcíny.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Víme to, co všichni ostatní, čili nic. Jestli budou další dávky, v to doufáme všichni, aby bylo možné v termínu přeočkovat lidi, kteří se nechali naočkovat první dávkou. Pevně věřím, že nám to přijde včas.”

Od firmy Moderna by se měla druhá dávka aplikovat za 28 dní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy