Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice zmodernizovala vstupní halu a rekonstrukcí prochází i centrální příjem

  • Havířov,

Vstupní hala v havířovské nemocnici prošla velkou rekonstrukcí. Pacienti určitě ocení zejména bezbariérové přístupy a rozšíření lékárny. Modernizace stála přes sedm milionů korun. V současné době probíhá i přestavba centrálního přijmu.

Nemocnice zažívají už mnohaměsíční nápor z důvodu koronavirové pandemie. Ani tato situace ale neodradila havířovskou nemocnici od modernizace. Po více než padesáti letech došlo na rekonstrukci vstupní haly.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “Chyběly tady pro imobilní pacienty najížděcí rampy, chyběl tady bankomat pro zaměstnance, ale i návštěvníky, pacienty. Lékárna byla malá. Nesplňovala dispozičně ty prostory, které by dispozičně lékárna měla mít a v neposlední řadě za mnou bistro.”
anketa: “Je to paráda, protože já mám problémy s kyčlemi, takže se mi teď dobře chodí.”
anketa: “Je to pěkné, to už mělo být dávno.”

Modernizace stála přes sedm milionů korun. Z toho dva miliony zaplatila radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Kdo si pamatuje, jak to tady vypadalo, tak to se nedá srovnat. Hlavně jsou tady bezbariérové přístupy, což je velmi podstatné. Bylo to spíš na ostudu, jak to vypadalo. Podařilo se to zrekonstruovat.”

Rekonstrukcí nyní prochází i centrální příjem.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “To je velká věc, možná jedna z největších. Nikoliv investičně, ale spíše organizačně, která bude znamenat pro nemocnici a Havířováky opravdu větší transparentnost při příjmu pacienta.” .

Dále nemocnice plánuje rekonstrukci onkologického stacionáře, dětské JIP, chystá se přestěhování hematoonkologie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy