Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Havířově se modernizuje, proměnou prošla i vstupní hala

  • Havířov,

Vstupní hala v nemocnici prošla velkou rekonstrukcí. Návštěvníci a pacienti určitě ocení zejména bezbariérové přístupy, rozšíření lékárny i příjemné posezení. Modernizace stále přes sedm milionů korun.

Nemocnice zažívají už mnohaměsíční nápor z důvodu koronavirové pandemie. Ani tato situace ale neodradila havířovskou nemocnici od modernizace. Po více než padesáti letech došlo na rekonstrukci vstupní haly.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “Už to prostředí pro naše zaměstnance i pacienty, kteří tudy vcházeli do nemocnice bylo takové i odpuzující. Ta role má být reprezentativní. Chyběly tady pro imobilní pacienty najížděcí rampy, chyběl tady bankomat pro zaměstnance, ale i návštěvníky, pacienty. Lékárna byla malá. Nesplňovala dispozičně ty prostory, které by dispozičně lékárna měla mít a v neposlední řadě za mnou bistro, které bylo co se týče kvality stravy velmi dobré, ale co se týče nějakého reprezentačního duchu, tak už nesplňovalo. Takže za mě to rozsvítilo celou nemocnici a budeme si jenom přát, abychom takto pokračovali i dál od toho vestibulu směrem dovnitř.”

anketa: “Je to paráda, protože já mám problémy s kyčlemi, takže se mi teď dobře chodí.”
anketa: “Je to pěkné, to už mělo být dávno. Protože jak jdete z těch schodů, nebo s vozíčkem.”
anketa: “Je to takové srozumitelnější a líbí se mi to.

Modernizace stála přes sedm milionů korun. Z toho dva miliony zaplatila radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Je to moc pěkné. Kdo si pamatuje, jak to tady vypadalo, tak to se nedá srovnat. Hlavně jsou tady bezbariérové přístupy, což je velmi podstatné. Bylo to spíš na ostudu, jak to vypadalo. Podařilo se to zrekonstruovat za přispění města. Město v tomto volebním období podporuje nemocnici kontinuálně, je to systémová věc. Já jsem také rád, že se v rámci zastupitelstva ta podpora podařila prosadit, i když nám to někteří opoziční zastupitelé vyčítají, tak já si myslím, že je to pro naše občany a rozvíjet nemocnici patří k našim prioritám a budeme v tom i pokračovat.”

A plány má nemocnice do dalších let velké.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “V současné době pro dvě třetiny lidí, což jsou ti, kteří přijíždí do nemocnice autem, je nepohodlné chodit hlavním vestibulem. Slouží přece jen pěším, kteří přicházejí z města, nebo od autobusové zastávky, takže na tuto investiční etapu by mělo navazovat prodloužení parkoviště až před hlavní budovu. Tím se zlepší a ztransparentní parkování uvnitř areálu nemocnice, kdy nestíháme v podstatě dávat lístečky za okna lidem, aby neparkovali tam, kde nemají. Rozšíříme kapacitu parkoviště zhruba o 40 míst. Určitě v tuto chvíli probíhá rekonstrukce centrálního příjmu. To je velká věc, možná jedna z největších nikoliv investičně, ale spíše organizačně, která bude znamenat pro nemocnici a Havířováky opravdu větší transparentnost při příjmu pacienta.” .


Dále nemocnice plánuje rekonstrukci onkologického stacionáře, dětské JIP, chystá se přestěhování hematoonkologie a dojít by mělo i na rekonstrukci gynekologie a porodního oddělení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy