Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malí psi do deseti kilo jdou v útulcích doslova na dračku

  • Havířov,

O adopci psů, ale i drobná zvířata v útulcích je enormní zájem, a to proto, že lidé jsou více doma. Například do Havířova jezdí zájemci třeba až z Pardubic. Lidé by si ale měli uvědomit, že covidová krize jednou pomine a zvíře bude potřebovat péči i nadále.

Malí psi do deseti kilogramů jdou v útulcích doslova na dračku. I takový dopad má koronavirová krize. Lidé jsou více doma, děti nechodí do školy a pejsek může být dobrým kamarádem. Takovou zkušenost má i havířovský útulek Max.

Jiří Kaleta, zaměstnanec Útulku Max Havířov: "Je tak enormní zájem, že nám lidé volají a posílají emaily z oblastí republiky jako je Karlovarsko, Šumava, Hradec Králové, včera si tady byli pro pejska z Pardubic."

Každý si musí uvědomit, že zvíře ale není hračka.

anketa: "Pak začnou chodit do práce, děti do školy. Některý pejsek vydrží celý den, ale to je jeden z mála. A oni se pak trápí, když jsou doma a pak se třeba můžou vrátit zpět a to je neštěstí.”

Smyslem útulku je najít zvířatům nový domov. Zaměstnanci vždy zájemce o psy poučí.

Jiří Kaleta, zaměstnanec Útulku Max Havířov: "Takže se snažíme potom těm lidem vysvětlit povahu toho psa. Ale musím říct, že máme štěstí na to, že ti psi si zvyknou a zatím se nám z té adopce nevrací.” 


V současné době mají v útulku jen 29 psů, což je nejnižší stav od roku 2009. Momentálně v útulku nejsou ani drobná zvířata. I o ta je velký zájem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy