Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soused udává souseda, i takové zkušenosti mají v Havířově s aplikací Dej tip

  • Havířov,

Aplikace Dej tip v Havířově slouží k tomu, aby lidé mohli radnici upozorňovat na nedostatky ve městě. Například na zničené lavičky, veřejné osvětlení. Lidé ale začali kvůli změně v aplikaci zavalovat podněty přímo městskou policii. Ta to chce změnit.

Strážníci městské policie v Havířově jsou zavalení podněty od občanů, a to díky aplikaci Dej tip. Ta sice funguje už několik let a osvědčila se. Lidé pomocí chytrých telefonů hlásí různé závady, které se mají rychle vyřešit. Kvůli změně ale nyní strážníci řeší denně i desítky nahlášených podnětů.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: “Původně to šlo na magistrát pouze, kde magistrát rozděloval příslušným odborům ty problémy tak, jak byly. Najednou se rozmohlo to, my jsme udělali takovou úpravu, že ty věci, které by měly jít k nám, k nám jdou přímo a občané si zvykli například řešit spory na parkovišti tím, že oznamuje soused souseda, nebo evidentně jde někdo po městě a každý přestupek, který vidí vyfotí a pošle to. Je to anonymní, ale my jako městská policie, když to k nám přijde, se tím musíme zabývat. Vyjíždíme a mírně nám to komplikuje situaci.”

Městská policie by uvítala, kdyby se aplikace vrátila do původní polohy a podněty se třídily opět na magistrátu.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “My si potřebujeme nejdříve vyhodnotit tu situaci tak, abychom ty podněty řešili rychle. Není cílem, aby podněty zůstávaly na magistrátu, ale aby opravdu MP řešila podněty, které jí přísluší a magistrát řešil podněty, které přísluší jemu. Já si myslím, že někteří to pochopili asi jako recesi, dělají si z toho srandu a opravdu tato aplikace není k tomu určená. Já bych chtěl hlavně poprosit občany, aby opravdu využívali tuto aplikaci k tomu, k čemu je určena. Opravdu Dej tip na něco, co ve městě nefunguje, co je třeba zlepšit. To, aby se upozorňovalo na to, že někdo blbě parkuje a navzájem si sousedi dělali naschvály, ta aplikace není určena. Prosím občany, aby toto dodržovali.”

Parkování je v Havířově problém. V letošním roce bude město investovat do čtyř nových parkovišť.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “My jsme v zastupitelstvu v prosinci v rozpočtu schválili výstavbu tří nových parkovišť. Teď jsme rozšířili investiční akce o čtvrté parkoviště. To znamená, že se snažíme každým rokem a celkem se nám to daří, postavit 250 až 300 nových parkovacích míst. Samozřejmě parkování je problém všude i v Havířově, ale opravdu těch parkovacích míst za poslední období přibývá a jsme za to rádi. Věřím, že se alespoň částečně ta situace projeví. Právě konkrétně to dnešní parkoviště na ulici Majakovského tam je parkování velmi problematické a věřím, že občanům parkoviště uleví.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy