Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna v Havířově půjčuje knihy pomocí výtahu, lidé to vítají

  • Havířov,

Knihovny musí být kvůli opatřením zavřené. V Městské knihovně na ulici Svornosti v Havířově, ale přišli na způsob, jak knihy půjčovat a přitom nic neporušit. Využili k tomu výtah.

Knihovna v Havířově si lámala hlavu, jak přes vládní opatření dostat knížky ke svým čtenářům. Pak se zaměstnanci podívali na výtah a nápad byl na světě. Nejdříve si čtenář z domu přes internet zarezervuje knížku.

Michaela Tobolová, pracovnice Městské knihovny Havířov: “Bezkontaktní výdej probíhá tak, že čtenáři si nejdříve musí knížky objednat přes on-line katalog, mohou nám poslat seznam knih emailem, mohou nás oslovit telefonicky. Když jsou ty knížky pro čtenáře připravené, tak čtenáře kontaktujeme, čtenář si dojde do knihovny na ulici Svornosti, kde ten bezkontaktní výdej probíhá a my mu knížky předáme prostřednictvím výtahu. Opravdu ten výdej je bezkontaktní, protože my spolu nepřijdeme do bližšího kontaktu.”

Za první tři dny knihovna takto půjčila knížky téměř třem stovkám čtenářů.

anketa: “Vybral jsem si knížky, i když jsem registrovaný u jiné knihovny, pobočky v Havířově. Takže jsem si je vybral s tím, že mi umožnili si je vybrat přes bezkontaktní výběr, což je super, protože si knížky mohu půjčit a normálně bych nemohl.”
anketa: “Určitě jsem ráda, protože čtu hodně a doma už mám všechny knížky přečtené a jsem ráda, že je alespoň tato možnost.”
anketa: “Já si myslím, že je to velice dobré. Jsem spokojená moc, alespoň mám co číst. Moc mi chybí, že jsou knihovny zavřené.”
anketa: “Je to zajímavý způsob, velice zajímavý způsob. Právě proto jsem přišel, abych zjistil co a jak dál, protože knížky docházejí doma, není co číst. Bohužel mě velice mrzí, že knihovny jsou takto zavřené. Zajímavé, vyzkouším.”

Bezkontaktně lidé knížky i vracejí. Jednoduše je nechají v boxu, který je umístěn před knihovnou. Jeden z čtenářů si stěžoval, že měl objednanou knížku, ale když přišel do knihovny, nachystaná nebyla.

Michaela Tobolová, pracovnice Městské knihovny Havířov: “Stalo se to, že čtenáři si některé knihy ve velkém množství nechávají převážet z jiných poboček. Předpokládám, že pobočka ho kontaktovala, že knížka je na cestě a pan pochopil, že knížka už je tady u nás v knihovně. Je nutno vyčkat na potvrzující email, nebo SMS podle toho, co má čtenář uvedené jako údaje ve svém čtenářském kontě a když přijde tato potvrzující zpráva, tak teprve potom prosíme čtenáře, aby došli k nám pro knížku na Svornosti.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy