Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městské kulturní středisko nabízí virtuální výstavy

  • Havířov,

V kině se nepromítá, divadla jsou zavřená, akce se ruší, nebo přesouvají. Přesto se Městské kulturní středisko snaží kulturu dostat k lidem. Jedním ze způsobů je videoprezentace.

Kvůli koronavirové krizi se i v Havířově kultura úplně zastavila. Naplánováno přitom bylo mnoho akcí, představení, ale i výstav. Městské kulturní středisko se přesto rozhodlo lidem výstavy přiblížit a to prostřednictvím videoprezentací.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Co se týče divadel, kin všechno je zastaveno. Termíny překládáme na pozdější období, nebo o rok a nyní je ve výstavní síni Viléma Wünscheho probíhá výstava Havířovský salón, která tady je po dvanácté, kde se prezentují havířovští umělci. Jednak začátečníci, jednak ti zkušení, ale i havířovští občané a všichni ti, kteří mají o umění zájem. Je škoda, že nelze tuto výstavu projít si osobně, ale alespoň MKS vychází občanům vstříc v tom, že máme na stránkách MKS virtuální prohlídku této výstavy, která má trvat do 28.2., ale chceme trochu potěšit občany tím, že pokud bude trochu příznivá doba, tak bychom chtěli tu výstavu zpřístupnit veřejnosti pokud to bude možné a ten termín se posune, protože to je škoda nevidět 70 výtvarných umělců pohromadě.”

To není jediná výstava, kterou jste takto zpracovali virtuálně. Co ještě k vidění na stránkách MKS?

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Na stránkách jsou vidět všechny aktivity, které se děly, nebo dějí a zrovna teď v těchto prostorách, kde předáme ceny dárcům krve, tak je tady výstava k 60. výročí Střední školy v Prostřední Suché, která mapuje svou historii a je to tady moc pěkně udělané, takové veselé. Myslím si, že děláme dost proto a je to i na stránkách MKS, aby ti občané alespoň trošku šli s dobou. K 65. výročí byla i výstava ve spolupráci s obchodním domem Elan dole v suterénu, kde na panelech byla zobrazena historie města. Co se dá, se dělá, ale víc nám to současné podmínky nedovolí.”

Město i nadále prozatím počítá s variantou, že se v září budou konat Havířovské slavnosti.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Celý program se překlopil z loňského roku, takže všichni umělci, kteří tady měli být. Pokud to půjde, já doufám, že se to přes to léto nějak umoudří, tak Havířovské slavnosti proběhnou.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy