Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby se snaží vypořádat se sněhem, lidé by chtěli víc upravené chodníky

  • Havířov,

V těchto dnech udeřila ta pravá zima. Řidiči chtějí mít sjízdné silnice, chodci pak chodníky. Technické služby do terénu vysílají veškerou techniku i lidi. Stačí to? Na to jsme zeptali vedoucího zimní údržby.

Po mnoha letech přišla jedna z nejtužších zim. I v následujících dnech bude sněžit a hlavně mrznout. Technické služby po celý den i noc vysílají do ulic veškerou techniku.

Kamil Padisák, vedoucí zimní údržby TSH: "Co se týče prognózy. Není zrovna nejlepší, protože od zítřka očekáváme opětovné sněžení. Dle meteorologů by mohlo napadnout až deset centimetrů sněhu. To znamená v podstatě od soboty minulého týdne se naší lidé, ani technika nezastavila a skutečně co má ruce a nohy je v terénu a jezdíme od rána do večera a od večera do rána.”

Mnozí lidí ale nejsou spokojeni s úklidem chodníků.

anketa: "Mohlo by to být lepší. Teď, jak nebylo hodně sněhu, tak tady jezdila zhrabovačka a teď jak nasněžilo, se po chodnících nedalo skoro chodit. Ale asi se snaží chlapci.”
anketa: "Chodníky nic moc. Asi toho mají hodně.”
anketa: "Je to strašné, to se nedá vůbec chodit po těch chodnících. To je jak tankodrom.”
Kamil Padisák, vedoucí zimní údržby TSH: "Ošetřujeme necelých sto kilometrů chodníků. Nicméně si musíme uvědomit, že my snižujeme následky spadu sněhu, nikoliv, že ten chodník uklidíme na dlažbu. Technika, která vyjíždí na chodníky, tak ta je v terénu současně s tou, která jezdí na komunikace. Snažíme se, pokud je vyhlášen zásah, dodržovat jednotlivé hodiny v daných pořadích a skutečně chodníky jezdíme všechny. I ty úzké, na které se technika nedostane, tak vysíláme jinou techniku, nebo ruční pracovníky, kteří provádějí posyp.”

Jen za leden Technické služby spotřebovaly 500 tun soli a 600 tun inertního materiálu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy