Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově změnili minimální lhůtu pro pronájem hrobového místa, to se některým rodinám nelíbí

  • Havířov,

V Havířově změnili lhůtu pro pronájem hrobového místa na hřbitovech. Lidé už nemohou platit poplatek jednou ročně, ale musí si předplatit minimálně pět let. Některé rodiny tvrdí, že pro seniory to může být finančně náročné.

Pronájem hrobových míst musí být uzavřen smluvně. Lidé pak platí poplatek za pronájem. Rodinný hrob v Havířově má i pan Marcel Gajdáček. Nesouhlasí s tím, že už nelze platit jen za jeden rok.

Marcel Gajdáček, nájemce hrobového místa: "Každým rokem se střídáme, že někdo z rodiny platí každý rok jeden ten poplatek. Letos to vyšlo na nejstaršího člena naší rodiny tetu a ty byla nemile překvapená, že poplatek již nešlo zaplatit na jeden rok a byl požadován automaticky na pět let. Pro spoustu starších lidí to bude velký problém, kdy ten člověk z menšího důchodu nebude schopen najednou takto obrovskou částku." 

Nastavené podmínky jsou prý srovnatelné s okolními obcemi a městy.

Iveta Grzonková, vedoucí odboru komunálních služeb: "Nové smlouvy se uzavírají na deset let, ale při prodloužení je to pětiletá lhůta a maximální doba je 30 let na Šumbarku a 22 let na ostatních pohřebištích. Samozřejmě jsme to zvažovali, ty lhůty jsou různé, nicméně si myslíme, že ta částka není tak velká, aby ji nebylo možné tu pětiletou lhůtu zaplatit.”

Rodina upozornila také na to, že ani ve výzvě k prodloužení nájmu, ani na webových stránkách pohřební služby tato změna není uvedena. Město přislíbilo nápravu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy