Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov zahájí výstavbu kanalizace v další části města, lidé to vítají

  • Havířov,

V Havířově jsou už jen dvě části města, kde čekají na kanalizaci. Práce v lokalitě na Důlňáku začnou už během pár týdnů. Místní uvítají také to, že dojde i k opravám místních komunikací.

Paní Hana Kožušníková bydlí v lokalitě na Důlňáku v Havířově již více než deset let. Čtyřikrát do roka musí nechat vyvézt jímku. Proto je ráda, že se město konečně pustí do vybudování kanalizace.

Hana Kožušníková, místní obyvatelka: “Je to pro nás důležité, kanalizace, protože tím, že musíme z domu dávat vodu do žumpy a čtyřikrát do roka čerpat žumpu, což jsou další finance, tak kanalizaci velmi uvítám. A myslím, že tady starousedlíci, kteří jsou sice zvyklí bez kanalizace, že mají své žumpy, ale mají určitě ten samý problém, co mám já.”
Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Já jsem velice rád, že práce konečně začínají, protože už to trvá opravdu delší čas. Nám se podařilo na konci minulého roku vyřídit dotační titul. Takže ta kanalizace je pod dotací. Teď jsme vysoutěžili zhotovitelskou firmu a začínáme. Požadavek lidí z lokality byl silný a jsem rád, že se bude konečně stavět a konečně se ten problém v dané lokalitě vyřeší.”

Kvůli úzkým ulicím, mnohdy nezpevněným, ale bude stavba náročná.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Je tam spousta naprojektovaných protlaků, je tam výtlačná část, napojujeme se na Šenov a teprve potom na čističku odpadních vod Havířova, ale já věřím, že se to podaří. Součástí bude i asfaltace komunikací, která bude nějakým způsobem řešit tu situaci. Čekáme, že tam mohou vzniknout během průběhu stavby nějaké potíže, ale doufám, že jich moc nebude a stavbu dokončíme. Chceme začít v prvním kvartále letošního roku a plánujeme šestnáct měsíců. Věřím, že se nám to podaří.”
Hana Kožušníková, místní obyvatelka: “Tak to bych byla velice ráda, protože tím, že já mám plot přímo u cesty, v zimě je to odhrabané, ale úzké. Musí se vybočovat. Tím, že mi najedou na pozemek, trávník je to zdevastované. Uvítám díky kanalizaci i rozšíření cest.”

V rámci kanalizace se město postará o veřejnou část. Poté se budou muset lidé na kanalizaci připojit.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Budeme postupovat stejně, jako se postupovalo v minulosti. To znamená, že my vyřídíme stavební povolení na přípojku a vybudujeme možnost na napojení. A občané se potom na přípojku připojí. Myslím si, že to je ideální stav, který se již v minulosti osvědčil a v našem městě funguje velmi dobře.”

Po dokončení odkanalizování části na Důlňáku připravuje město práce na poslední části Havířova, kde kanalizace chybí. Jedná se o lokalitu Zákostelí v Bludovicích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy