Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

"Úleva", tak se cítí v Domově seniorů v Havířově po druhé dávce očkování

  • Havířov,

Je to velká úleva, tak se cítí v Domově seniorů v Havířově po druhé dávce očkování. Věří, že pokud by se někdo přesto nakazil, nebude mít už těžký průběh. Režimová opatření se ale prozatím v domově měnit nebudou.

Pět úmrtí spojených s koronavirem a desítky nakažených. To je celková bilance covidu v Domově seniorů v Havířově. Nyní po dlouhých měsících nastává úleva. Ve středu byli zaměstnanci i senioři naočkování druhou dávkou vakcíny.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Je to především velká úleva směrem ke klientům, protože předpokládám, že pokud budou infikování virem, tak průběh bude mírný a nebo maximálně středně těžký."
Šárka Mostýnová, lékařka: "Senioři to zvládli většinou bez problémů i zaměstnanci těch domovů. Bývali reakce, ale takové běžné předpokládané.”
Josef Piško, senior: "To není na škodu. To je injekce jak penicilin a v životě jsem už jich několik dostal."

V domově bylo proočkováno 75% zaměstnanců. Ostatní buď prodělali nedávno covid a určité malé procento lidí vakcínu odmítlo.

Jana Chalcařová, zaměstnankyně Domova seniorů Havířov: “Já jsem ráda, že jsem zaměstnancem a že jsem měla možnost být očkována mezi prvními a rozhodovala jsem se prakticky hned.”

Tím, že jsou téměř všichni v domově proočkování, se ale prozatím režimová opatření nezmění. I nadále bude platit zákaz volného pohybu mimo domov, návštěvy mohou do zařízení jen na základě testu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy