Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nudící se mládež ničí majetek zavřené hospody, policie už po vandalech pátrá

  • Havířov,

Neskutečný nepořádek, poničené vybavení předzahrádky, posprejované stěny. To je výsledek řádění chuligánů, kteří se rozhodli trávit volný čas před uzavřenou restaurací v Havířově. Policie už po mladých vandalech pátrá.

Doslova nešťastní jsou provozovatelé tohoto Sportbaru v Havířově. Ne jen, že musí mít zavřeno, ale ještě jejich venkovní majetek ničí vandalové. Nejhorší na tom je, že to mají na svědomí zřejmě děti.

Pavla Pietrášová, provozní Sportbaru Vagón: “Nejdříve jsme si mysleli, v souvislostí s tím, že jsou hospody zavřené, že tu zkázu tady dělají bezdomovci, ale posléze jsme se dozvěděli, že se tady schází omladina 13, 15 let. Zřejmě se nudí, škola není, distanční výuka nestačí, no a dělají tohle. Ničí tady slunečníky, popíjejí tady alkohol, okenu jsme tady viděli, hrozné.”

Provozovatelé urgovali městskou policii, aby prostranství více hlídala, ale ani to nestačí.

Pavla Pietrášová, provozní Sportbaru Vagón: “Je to pro nás nepříjemné, protože to tady musíme stále uklízet, jsou tady i výkaly a za týden je to tady znova a ještě horší. O to více nás mrzí, že ničí i majetek. Už v téhle nelehké době pro nás jako provozovatelé hospod je to náročné finančně a ještě tady ty škody, co nám způsobují.”

Nepořádek vadí i místním obyvatelům.

anketa: “Je to špatné, není to hygienické, je to špatné.”

Provozovatel i servírka mládež jednou nachytali. Byla ale vulgární a nic si z napomenutí nedělala. Vandalové ničí i stěny budovy sprejem. I proto se provozovatel obrátil na policii.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: “Havířovští policisté šetří poškození restaurace sprejem. Zatím neznámý vandal postříkal sprejem vstupní dveře a fasádu budovy. Dále demontoval kliku vstupních dveří a poškodil plachty dvou velkých slunečníků. Škoda vzniklá poškozením, není zatím upřesněna. Nicméně bude nejméně ve výši deset tisíc korun.”

Pokud se polici podaří vandaly odhalit, rodiče se asi budou divit. Sprejerství je totiž trestný čin. Navíc byl spáchán v nouzovém stavu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy