Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři i zaměstnanci domova v Havířově mají za sebou druhou dávku vakcíny

  • Havířov,

Je to velká úleva, tak se cítí v Domově seniorů v Havířově po druhé dávce očkování. Věří, že pokud by se někdo přesto nakazil, nebude mít už těžký průběh. Režimová opatření se ale prozatím v domově měnit nebudou.

Pět úmrtí spojených s koronavirem a desítky nakažených. To je celková bilance covidu v Domově seniorů v Havířově. Nyní po dlouhých měsících nastává úleva. Ve středu byli zaměstnanci i senioři očkování druhou dávkou vakcíny.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Je to především velká úleva směrem ke klientům, protože předpokládám, že pokud budou infikování virem, tak průběh bude mírný a nebo maximálně středně těžký, ale nebude závažný natolik, aby docházelo k dalším zdravotním komplikacím. Ano je to velká úleva pro domov. Vlastně tím hlavním strachem o naše klienta a že to můžeme způsobit jako zaměstnanci, kteří se pohybují mimo domov a kteří byli zdrojem té infekce, která mohla být k nám zavlečená.”
Šárka Mostýnová, lékařka: “Senioři to zvládli většinou bez problémů i zaměstnanci těch domovů. Bývaly reakce, ale takové běžné předpokládané. Horečky, celková únava. Imunita by měla nastoupit po dvou týdnech od druhé dávky.”
Josef Piško, senior: “To není naškodu. To je injekce jak penicilin a v životě jsem už jich několik dostal.”

V domově bylo proočkováno 75% zaměstnanců. Ostatní buď prodělali nedávno covid a určité malé procento lidí vakcínu odmítlo.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: Musím zároveň říct, že ze zaměstnanců nedošlo k žádnému úmrtí, přes to, že jsme měli opravdu masivní počet zaměstnanců, kteří byli nakažení covidem a co se týče těžkých průběhů je zajímavé, že spíše u zaměstnanců se vyskytoval ten těžší průběh, samozřejmě v jednotkách případů, než u našich klientů, kteří mnozí opravdu byli bezpříznakoví a ani nevěděli, že jsou covid pozitivní.”
Jana Chalcařová, zaměstnankyně Domova seniorů Havířov: “Já jsem ráda, že jsem zaměstnancem a že jsem měla možnost být očkována mezi prvními a rozhodovala jsem se prakticky hned.”

Tím, že jsou téměř všichni v domově proočkování, se ale prozatím režimová opatření nezmění. I nadále bude platit zákaz volného pohybu mimo domov, návštěvy mohou do zařízení jen na základě testu.

Témata: domov seniorů,  covid-19
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků