Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V havířovské nemocnici už mohou lidé chodit na antigen testy každý pracovní den

  • Havířov,

Od 1. března nemocnice v Havířově rozšíří kapacity antigenního testování. Lidé si budou moci nechat udělat bezplatný test každý pracovní den. Na odběrové místo by však neměli přicházet lidé, kteří mají příznaky onemocnění.

V boji s covidem může pomoci zejména očkování a masivní testování. Vakcín je ale prozatím málo. Proto chce nemocnice v Havířově posílit bezplatné antigenní testování. Doposud bylo odběrové místo otevřeno v pondělí, ve středu a pátek od 12 do 16 hodin. Během jednoho dne zdravotníci byli schopni vyhodnotit zhruba 320 vzorků. Od prvního března dojde ke změně.

Irma Kaňová, PR manažer NsP Havířov: "Možnosti pro antigenní odběry budou pro naše občany každý den v týdnu od pondělí do pátku od 12 do 16 hodin. Pokud uvidíme, že zájem o toto antigenní testování velký, tato doba se rozšíří. Zároveň bychom poděkovali všem, že respektují dobu objednání, protože objednávky jdou udělat pouze přes systém Reservatic, který naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví. Případně naleznete odkaz na Reservatic na našich webových stránkách.”

Důležité je, aby lidí dodržovali nezbytné rozestupy a měli na sobě odpovídající respirátory, nebo jinou předepsanou ochranu dýchacích cest. Lidé, kteří mají příznaky onemocnění, by neměli chodit na antigenní testy, ale měli by kontaktovat svého lékaře.

anketa: “Nechodím pravidelně, nicméně mi včera, předevčírem nebylo dobře, zvýšená teplota. Z toho důvodu se jdu otestovat. Toto je rychlejší, než volat obvodnímu lékaři.”
anketa: “Preventivně a byla jsem nachlazená. Takže hlavně kvůli toho, abych si to ověřila.”
anketa: "Za prvé mám nemocného manžela, tak ho chci chránit a chodím za maminkou do domova důchodců do Vesny v Orlové.”

Do antigenního testování se zapojili také někteří praktici, zubaři či ambulantní specialisté. Seznam naleznete na webových stránkách ministerstva zdravotnictví.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy