Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Co říkají lidé v Havířově na povinné nošení respirátorů?

  • Havířov,

Nošení respirátorů a jiných předepsaných ochranných pomůcek začalo platit už ve čtvrtek. Lidé se takto musí chránit na všech veřejných místech, kde je větší koncentrace lidí. My jsme se na názory na zpřísnění opatření zeptali obyvatel města před vstupem do jednoho obchodního domu.

anketa: “Situace je, jaká je a respirátory jsou asi nutné, ale jsou otravné. Bylo by lepší, kdybychom je nemuseli nosit, ale je fakt, že se to šíří, takže se tomu zřejmě nevyhneme.”
anketa: “Já si myslím, že to smysl nemá, protože když lidé nosí roušky, tak je alespoň prali. Teď respirátory. Lidé je budou nosit týden, čtrnáct dnů a ztratí to účinek. Měla jsem problém respirátor koupit v lékárně, tady je mají.”
anketa: “Mám i respirátor, nebyl problém. Včera jsem si koupila. V Kauflandu je měli, předtím v Lidlu. Myslím, že to může pomoci a kdyby byli lidé trochu ohleduplní a dávali pozor na sebe. Tím chráním nejen sebe, ale i druhé.”
anketa: “Respirátory v uzavřeném prostoru mají smysl, dvojité roušky jsou blbost. To byl špatně přeložen vtip.”
anketa: “Když budou lidé svědomití a budou je opravdu nosit, tak si myslím, že to pomůže. Situace je opravdu velmi špatná. Respirátor jsem neměla problém koupit.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy