Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v havířovské nemocnici nemusí stát ve frontě na registraci na očkování, mohou přijít na magistrát

  • Havířov,

Nemocnice v Havířově zřídila informační centrum pro lidi, kteří si neví rady s registrací na očkování. To je ale na hranici svých kapacit. Přitom úplně stejnou službu poskytuje i magistrát a zájemci o očkování nemusí stát zbytečně dlouhé fronty.

V současné době se mohou registrovat na očkování senioři nad 80 a 70 tet a také učitelé i nepedagogičtí pracovníci. To způsobilo, že v nemocnici se tvoří velké fronty.

Irma Kaňová, PR manažer NsP Havířov: "V tuhle chvíli naše informační centrum, které jsme zřídili ve spolupráci s magistrátem v havířovské nemocnici, je nad kapacitu svých možností a chtěli bychom požádat všechny seniory, aby se zkusili zamyslet a porozhlédnout doma, jestli nemají někoho schopného, kdo by jim pomohl s registrací z domova."

Lidé, kteří si neví s registrací rady, nemusí však stát dlouhé fronty v nemocnici. Mohou zajít na magistrát. 

Bernarda Urbancová, vedoucí odboru sociálních věcí: "Je to v budově F magistrátu odboru sociálních věcí v přízemí, je to označeno. Myslím si, že každý toto místo najde. Využíváno začíná být. Je pravda, že zatím lidé chodí více do té nemocnice, ale už se to začíná trochu lámat." 
anketa: "Já jsem přišla tady, protože jsem prvně byla v nemocnici a tam mi paní řekla, že mám jít na magistrát, že tady nejsou žádní lidé. Tam bych dlouho čekala, tady do mám bez fronty. Výborné.”
anketa: “ Dneska mi volala kamarádka, že byla za pět minut hotová, takže jsem honem sedla na autobus, abych tady byla dřív a nemusela čekat.”

Pracovníci na magistrátu používají stejný rezervační systém, jako v nemocnici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy