Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov investuje desítky milionů do nového sportoviště v budově bývalé výpravní haly

  • Havířov,

Necelých šedesát milionů korun chce Havířov investovat do multifunkčního sportoviště, které vznikne v bývalé hale vlakového nádraží. Někteří opoziční zastupitelé ale chtěli podrobnosti, kolik město bude Správě železnic platit za pronájem budovy.

Už v létě Správa železnic dokončí rekonstrukci bývalé výpravní haly v Havířově. Město je do projektu zapojeno, protože chce v budově vytvořit další sportovně-kulturní centrum. Do vnitřního vybavení chce investovat necelých 60 milionů korun. Opoziční zastupitelé z řad KSČM ale záměr nechtěli podpořit.

Eduard Heczko (KSČM), zastupitel: “To nádraží je majetek SŽDC. Pokud do toho budeme investovat těch 59 milionů korun, čili investujeme do cizího majetku a nevíme, jaké budou smluvní vztahy po ukončení této investice. Budeme v nájmu. SŽDC je státní podnik a ten bude chtít nějaké nájemné. Ideální by bylo, když tam tedy investujeme, abychom případně platili nájem jednu korunu a druhá věc. Těch sportovních a kulturních center je už v Havířově až moc. Čili budeme mít kulturu, budeme mít sport, ale důchodci se nebudou mít kde umísťovat, když budou potřebovat sociální péči.”

Město prozatím nechce smluvní vztahy se Správou železnic komentovat.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Chtěli bychom začít v září až Správa železnic dokončí svoji rekonstrukci, která teď aktuálně probíhá. Aktuálně jsme ve fázi, kdy finišujeme nájemní smlouvu se Správou železnic a dolaďujeme poslední detaily nájemního vztahu. Na základě tohoto nájemního vztahu bychom rádi vysoutěžili dodavatele a věříme, že v té soutěži se nám podaří tu cenu i trochu snížit. Já věřím, že určitě to bude výhodné pro město, ale ještě ta jednání nejsou u konce.”

Budova bývalé výpravní haly je prostorná a bude se dát využít k různým aktivitám.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “Ve spodním patře bude k dispozici multifunkční hřiště pro basketbal, volejbal a badminton. Na jedné straně bude horolezecká stěna. V horním patře bude bowling s několika dráhami, bude tam občerstvení. Budou se tam vyrábět šatny, zázemí pro sportovce. Vznikne několik sálů, které zatím konkrétně nevíme, pro které sporty budou sloužit, ale budou multifunkčně využité ať už pro taneční, nebo cvičební aktivity, kterých máme ve městě spoustu.”

Město jedná také o tom, že by v budově mělo vzniknout i něco atraktivního, co není v širokém okolí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy