Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově se mohou zaregistrovat na očkování bez front na magistrátu

  • Havířov,

Nemocnice v Havířově zřídila informační centrum pro lidi, kteří si neví rady s registrací na očkování. To je ale na hranici svých kapacit. Přitom úplně stejnou službu poskytuje i magistrát a zájemci o očkování nemusí stát zbytečně dlouhé fronty.

V současné době se mohou registrovat na očkování senioři nad 80 a 70 tet a také učitelé i nepedagogičtí pracovníci. To ale způsobilo, že se v nemocnici tvoří velké fronty..

Irma Kaňová, PR manažer NsP Havířov: “V tuhle chvíli naše informační centrum, které jsme zřídili ve spolupráci s magistrátem v havířovské nemocnici, je nad kapacitu svých možností a chtěli bychom požádat všechny seniory, aby se zkusili zamyslet a porozhlédnout doma jestli nemají někoho schopného, kdo by jim pomohl s registrací z domova. Protože tohle místo bylo primárně určeno pro podávání informací pro ty, kteří si nemají možnost tu registraci udělat z domovů.”

Lidé, kteří si neví s registrací rady, nemusí však stát dlouhé fronty v nemocnici.

Irma Kaňová, PR manažer NsP Havířov: “Vzhledem k tomu, že zájem o registrace jsme zaznamenali velmi velký, tak v současné době jsme šťastní a vděční za to, že i v budově magistrátu si mohou senioři přijít udělat svou registraci k očkování.”
Bernarda Urbancová, vedoucí odboru sociálních věcí: “Je to v budově F magistrátu odboru sociálních věcí v přízemí, je to označeno. Myslím si, že každý toto místo najde. Využíváno začíná být. Je pravda, že zatím lidé chodí více do té nemocnice, ale už se to začíná trochu lámat. Máme informace i na webových stránkách, na budově, takže lidé tu informaci získat mohou. Tady se mohou registrovat v pondělí a ve středu vždy od 8 do 16:30, ve čtvrtek od 8 do 13:30.”
anketa: “Já jsem přišla tady, protože jsem prvně byla v nemocnici a tam mi paní řekla, že mám jít na magistrát, že tady nejsou žádní lidé. Tam bych dlouho čekala, tady do mám bez fronty. Výborné.”
anketa: “Dneska mi volala kamarádka, že byla za pět minut hotová, takže jsem honem sedla na autobus, abych tady byla dřív a nemusela čekat.”
anketa: “Dcera sice bydlí až v Čechách, ale volala mi dneska a ptala se, jestli jsem se už registrovala. Tak jsem jí řekla, že se chystám do nemocnice. Za chvilku mi volala zpátky, že v nemocnici jsou strašně dlouhé fronty a že volala sem a říkala “mami, sedni na nejbližší autobus a fič tam.”

Pracovníci na magistrátu používají stejný rezervační systém, jako v nemocnici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy