Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zaměstnancům v krizové školce vadí, že nemají termín na očkování

  • Havířov,

V Havířově fungují dvě krizové školky a jedna základní škola pro děti vybraných pracovníků. Učitelkám ale v mateřince vadí, že stále nedostaly termín na očkování.

V jarních měsících, kdy fungovala krizová školka Horymírova v Havířově nebyl o ni příliš velký zájem. Nyní má mateřinka otevřeny dvě třídy a noví rodiče s dětmi stále chodí.

Vlasta Chovanečková, zástupkyně ředitelky MŠ Horymírova: “Chodí tady nejvíce dětí zdravotníků, policistů, pracovnic v sociálních službách. Nejsme jejich kmenová školka. Mají to těžké děti, mají to těžké paní učitelky, ale myslím, že to zvládáme, děti se adaptovaly docela dobře, snažíme se jim ten pobyt tady co nejvíce zpříjemnit, aby měly na naši školku pěkné vzpomínky. Nicméně jim přejeme, aby se co nejdříve vrátily ke svým kamarádům do svých školek.”
anketa: “Manželka je lékařka, může pracovat, takže je to pro nás výhoda. Já chodím do práce. Babičky sice máme, ale je to složitější, už nejsou nejmladší. Takže pomáhá to.”

Jak si vaše malá zvykla na novou školu?

anketa: “Dá se to, relativně dobře.”
anketa: “Mě se tady ve školce líbí.”
anketa: “Vítám to, chodím do práce a neměla jsem jinou možnost a jsem velice ráda.”
anketa: “Já tady chci chodit, protože mamka chodí do práce. Mamka mě tady musela dát.”
Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Podle mého úsudku je zájem velký, je větší než v minulém období hlavně tady na MŠ Horymírova, protože je to blízko nemocnice, tak tady ten zájem je určitě větší než na MŠ na Šumbarku na ulici Mládí. Tam jsme zvolili tu školku proto, aby to bylo ve městě pokryto pro zaměstnance, kteří pracují v krizových složkách a bydlí na Šumbarku. No a ZŠ M. Kudeříková jede nonstop pro děti těch krizových složek a ještě klobouk dolů před Střediskem volného času Asterix, který přebírá ty děti odpoledne, aby si kantoři mohli trochu odpočinout a nachystat se na distanční výuku pro své žáky.”

Zaměstnanci by byli klidnější, kdyby už byli naočkování.

Vlasta Chovanečková, zástupkyně ředitelky MŠ Horymírova: “Naši zaměstnanci se přihlásili k registraci k očkování hned, jakmile to bylo pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům umožněno. Ale do této doby jsme nedostali žádný termín k očkování. Myslím si, že právě proto, že jsme krizová školka, tak bychom mohli být upřednostnění k očkování, protože tady máme rodiče, kteří pracují v rizikových a krizových povoláních.”

Problém je ten, že registrační systém nerozezná, kdo z učitelů pracuje v krizových školách a kdo je v současné době jako pedagog doma.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy