Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov se musí postarat o dvě pozitivní ženy bez domova, nyní jsou v nízkoprahovém denním centru

  • Havířov,

Sociální služby v Havířově musely přizpůsobit nízkoprahové centrum na Šumbarku pro izolaci dvou pozitivních žen bez domova. Ty budou 14 dnů pod dozorem. Sociální služby věří, že se nákaza nebude mezi těmito lidmi dále šířit.

Stalo se to, s čím Sociální služby v Havířově počítaly, že může nastat. Nízkoprahové centrum na Šumbarku slouží lidem bez domova, nyní se z něho stala covid jednotka.

10. března Krajská hygienická stanice sociální služby informovala, že eviduje dvě pozitivní ženy z Karvinska, které musí být na 14 dní izolovány. Ihned se spustil proces vytvoření provizorních lůžek, zajištění celodenní stravy, ochranných pomůcek. 

Michal Fabian, vedoucí služby NDC: "Docházejí tam pracovníci v pravidelných cyklech a kontrolují zdravotní stav, dotazují se i těch osob, jestli něco nepotřebují. Kamerový systém je zajištěn. Můžeme se podívat, nahlédnout, co se tady děje a na druhou stranu městská policie přislíbila, že tady bude jezdit a bude to monitorovat.”

Nízkoprahové denní centrum ale primárně slouží pro lidi bez domova, kteří tam přes den nacházejí azyl.

Michal Fabian, vedoucí služby NDC: "My jsme teď ten provoz nízkoprahového denního centra přesunuli do blízkého objektu kontaktního a poradenského centra. Ten provoz tam probíhá současně. A v tomto objektu je primárně v tuto chvíli zajištěná možnost pobytu v kontaktní místnosti, možnost poskytování nějaké intervence, poradenství a samozřejmě i hygienický a potravinový servis zůstává zachován.”

Sociální služby doufají, že se nákaza mezi lidmi bez domova nebude šířit. 

Nahlásit chybu

Obědy pro děti v nouzi

Nadace Woman for Woman pomáhá rodičům, kteří jsou ve finanční tísni, a nemohou platit svým dětem obědy ve školní jídelně. Ještě spolu s proj...

Nejčtenější zprávy