Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pedagogové zažili perný rok, radnice v Havířově jim poděkovala v rámci Dne učitelů

  • Havířov,

Vedení radnice v kině Centrum ocenilo nejlepší pedagogy za rok 2020. Právě tento rok byl pro učitelé velice náročný. Poděkování se dostalo také nejlepšímu kolektivu základní školy i studentovi střední školy.

Povolání vysokoškolsky vzdělaných pedagogů bylo mnoho let hodně podceňováno. Poslední rok ukázal, jak důležitou roli znamenají pro děti i rodiče. Pandemie změnila naprosto vše, výuka se přenesla k počítačům. V této nelehké době radnice cítila povinnost vybraným pedagogům poděkovat a ocenit jejich práci za rok 2020. Slavnostní akt se uskutečnil v kině Centrum.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Učitelé museli přistoupit na distanční výuku, na což nebyli zvyklí, všichni se to učili a já si myslím, že tady začali rodiče oceňovat práci učitelů, protože něco jiného je, když jsou děti doma a něco jiného je, když jsou ve škole a větší část dne tráví ve škole. Mají tam skvělého pedagoga, mají tam vzdělávání, výchovu v pravém slova smyslu. Já jsem ráda za to,že ti rodiče, veřejnost učitelé chápe trochu jinak. Já si myslím, že je to fajn, je to dobře, protože oni si to zaslouží.”

Z rudou náměstkyň primátora si jmenovitě ceny odnesli tito učitelé.

Dagmar Hejdová ze ZŠ Gorkého, která se věnuje dětem prvního stupně. Markéta Fonioková ze ZŠ K. Světlé jejíž součástí práce jsou netradiční formy výuky. Dvacet let předává zkušenosti dětem také Alena Kabelíková ze ZŠ Na Nábřeží. Pavla Nesvadbová působí na ZŠ Školní, která je mimo jiné vedoucí pracovní skupiny Čtenářská gramotnost. Velkou osobností a vzorem pro děti je také učitel ze ZŠ Moravská Jaroslav Drlík, který své žáky vede k ekologii. Andrea Bajerová z Vyšší odborné školy Dakol a Střední školy Dakol vychovává budoucí ošetřovatelé a ošetřovatelky. Dagmar Bolková ze Střední školy v Prostřední Suché připravuje v rámci odborného výcviku na povolání budoucí prodavače a prodavačky. Významným pedagogem je také Andrej Lehotský ze ZUŠ B. Martinů. V mladých lidech vzbuzuje zájem o tvořivost. Byl u zrodu mnoha havířovských kapel. Helena Neuwirthová působí na druhé ZUŠ Leoše Janáčka. Dětem se věnuje již 46 let a rovněž vychovala řadu výborných hudebníků. Poslední oceněnou byla Miroslava Turecká z MŠ Balzacova. Zkušená učitelka byla vždy oporou svým mladým kolegyním a se svou školkou získala dvakrát titul Ekoškola.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “My jsme dnes děkovali deseti kantorům, ať už to byli ze středních škol, uměleckých škol, základních a dokonce i z jedné mateřské, protože z mateřských škol nemáme moc oceňovaných a zaslouží si to taky, protože připravují děti na vstup do základních škol. Já bych chtěla popřát nejen těm, kterým jsme dnes gratulovali, ale všem havířovským učitelům k jejich svátku, ať se jim konečně navrátí děti do škol a hlavně, ať se jich drží zdraví.”

V rámci Dne učitelů 2020 byla oceněná také žákyně ze Střední školy v Prostřední Suché Denisa Niemczyková, která studuje obor sociální činnost a která během pandemie pomáhala v Centru sociálních služeb v Českém Těšíně.

Denisa Niemczyková, oceněná studentka: “Mi zavolal kraj, že by potřebovali v domově důchodců v Českém Těšíně pomoct, tak jsme se rozhodli, že tam půjdeme a vezmeme to a pomáhali jsme tam asi měsíc a půl. My jsme tam byli tři studenti a byli jsme takovým oživením pro seniory. Bylo to milé pro ně i pracovníky, pro všechny tam.”

Kolektivem základní školy se stali tři žáci houslového komorního souboru Trijko Valérie Gajanová, Jan Františák a Štěpán Novotný, kteří působí pod ZUŠ Bohuslava Martinů.

Valérie Gajanová, oceněná žákyně: “Hrajeme už tady asi tři roky a vždy jsme získali první ocenění, takže jsme z toho hodně rádi.”

Jak moc se těšíš až se ZUŠ zase otevře?

Valérie Gajanová, oceněná žákyně: “Hodně, až budeme zase cvičit nové sklady na soutěže, až budeme vyhrávat zase první místa.”

Oceněné pedagogy vám budeme postupně v Havířovském expresu představovat v předtočených medailoncích. Dnes začínáme paní Dagmar Hejdovou ze ZŠ Gorkého.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy