Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Učitelé netrpělivě čekají na návrat dětí do škol, chybí jim ale přesné informace o testování

  • Havířov,

Distanční výuka trvá již dlouho, děti začínají ztrácet pozornost i motivaci a je nejvyšší čas je vrátit do lavic. Na tom se shodují učitelé napříč školami. Kantoři ale apeluji, aby dostali co nejdříve informace o podmínkách návratu.

Děti, rodiče i učitelé netrpělivě čekají, kdy a za jakých podmínek se vrátí žáci opět do lavic. Ministr školství Plaga už oznámil, že nejdříve by měly nastoupit všechny děti z prvního stupně avšak rotačně.

Markéta Fonioková, učitelka, ZŠ K. Světlé Havířov: "Myslím, že je hlavně dobře, že se děti vrátí do škol. Bohužel tato forma není úplně nejšťastnější. Bylo by nejlepší, kdyby děti byly trvale ve škole, ale pokud to jinak nejde, tak se tomu přizpůsobíme a zvládneme to. Jsem ráda, že už se to takto nastínilo a je vidina, že se děti vrátí a že se společně uvidíme v lavicích.”

Děti se dlouhé měsíce neviděly a mnoho času do konce roku už nezbývá. Učitelka Markéta Fonioková, která učí první třídu však věří, že její děti mít problém nebudou.

Markéta Fonioková, učitelka, ZŠ K. Světlé Havířov: “Děti jsou velmi šikovné a je to i díky spolupracujícím rodičům, protože i během distanční výuky se rodiče svým dětem velmi věnují, takže děti jsou v rámci tematických plánů tam, kde mají být a myslím si, že do konce roku všechno skvěle zvládneme.”

Kantoři vnímají, že je důležité, aby se do škol vrátily i starší děti, které už doma ztrácejí motivaci.

Dagmar Hejdová, učitelka, ZŠ Gorkého Havířov: "V té čtvrté, páté třídě už to jde vidět hodně. Hlavně v té páté třídě už nastupuje taková ta předpuberta. To znamená snaha se už vyhýbat povinnostem a děti dost často využívají každou maličkost, aby se tzv. ulily z té výuky. Nemyslím, že by jako nebyly při ní, ale jsou mnohdy schované za stěnou toho počítače.”

Učitelé by už rádi také věděli, jak bude probíhat testování žáků.

Dagmar Hejdová, učitelka, ZŠ Gorkého Havířov: "Nedokážu si to představit, říkají, že by tam mohl i někdo docházet ty testy dělat, ale to si myslím, že není reálné. Ale pokud budeme dělat sami samotesty odběrem, tak mám trochu obavy, že ty výsledky nebudou odpovídající, že nebude možné se na ně tolik spolehnout.”

Návrat dětí do škol má nyní v rukou ministerstvo zdravotnictví. Pokud se situace bude i nadále zlepšovat, žáci by mohli do lavic poprvé usednout 12. dubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy