Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prodavačky se bojí mužů, kteří v Havířově přepadávají večerky

  • Havířov,

Už potřetí v tomto měsíci došlo k přepadení večerek v Havířově. Do jedné z prodejen přišel pachatel dokonce dvakrát. Policie nyní zveřejnila záběry z kamer a žádá veřejnost o pomoc. Přepadené prodavačky utrpěly velký psychický šok.

Dokud nechytí pachatelé, budeme mít stále strach. To říkají nyní prodavačky ve večerkách v Havířově. A není divu. Během března došlo už potřetí k přepadení.

První na začátku března byla přepadena večerka na Národní třídě.  Stalo se to 5. března.

anketa, prodavačka: "Přepadl v červených montérkách paní vedoucí. Byla z toho samozřejmě v šoku. Chtěl peníze a vyhrožoval, že má u sebe i zbraň. Tu nakonec nevytáhl a sehrálo se to strašně rychle. Odnesl si nějaký alkohol. Máme tady všichni strach, je to špatné. Jsem tady šest let a nikdy se tady nic takového nestalo.”

Tuto večerku na Dlouhé třídě během března přepadli už dvakrát. Prodavačky si nese velké psychické následky.

anketa: "Policie málo jezdí v tu dobu v osm hodin, když večerky zavírají.”

Policie na případech intenzivně pracuje a nyní žádá o pomoc i veřejnost.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Na začátku března po páté hodině odpoledne vstoupil do večerky zatím neznámý muž. Pod pohrůžkou násilí se dožadoval vydání peněz. Nakonec z prodejny odešel z několika tisíci a krabičkami cigaret. Stejný scénář, v téže prodejně, byl zopakován o několik dní později. Znovu neznámá osoba ohrožovala obsluhu. Zřejmě jiný neznámý pachatel po vstoupení do večerky se pod pohrůžkou násilí také dožadoval vydání peněz. S sebou si z večerky odnesl pár tisíc korun.”

V případě, že někdo pozná muže z loupežného přepadení, měl by neprodleně kontaktovat linku 158.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy