Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově firma nestihla zateplit dům, ten obsadili netopýři a práce stojí

  • Havířov,

Firma, která opravuje dům na Dlouhé třídě v Havířově ho nestihla včas zateplit. Na zimu se pod střechu nastěhovali netopýři a práce musely být přerušeny. Což samozřejmě vadí nájemníkům i městu.

Oprava obytného domu na Dlouhé třídě v Havířově měla být už dokončena v lednu. Místo toho lidé žijí stále na stavbě a není divu, že jsou naštvaní.

anketa: “Jsme z toho všichni špatní. To víte, už jsme všichni starší lidé a vadí nám to. Kdyby alespoň před barákem uklidili. Je to strašné, co vám mám říkat."
anketa: “Je to blbé, už to trvá skoro rok. Už bychom chtěli, aby byl ten barák opravený. Mám malého a furt chodíme přes stavbu, je tu lešení.”

Problém je ten, že firma nestihla na podzim včas zateplit fasádu a pod střechou se mezi tím uhnízdili chránění netopýři. Město muselo práce přerušit, dokud netopýři po zimě neodletí.

Simona Součková, mluvčí MRA: “Nás to mrzí, ale s touto firmou máme obrovské problémy. Už na konci října měli mít defakto všechno hotovo, to znamená hlavně to zateplení a nedodrželi tento termín. V tuto chvíli se čeká až se oteplí, ale ne na jeden dva dny, ale až nastane dlouhodobější oteplení a dostaneme pokyn od příslušných institucí, že můžeme ve stavbě pokračovat, protože v tuto chvíli to opravdu nelze, protože se musíme přizpůsobovat biologickým hodinám netopýrů.”

Městská realitní agentura věří, že práce budou pokračovat ještě v dubnu. Firma se ale bude muset za nedodržení termínu a vzniklé komplikace připravit zřejmě na tučné penále.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy