Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově firma nestihla zateplit dům, obsadili ho netopýři a práce stojí několik měsíců

  • Havířov,

Firma, která opravuje dům na Dlouhé třídě v Havířově ho nestihla včas zateplit. Na zimu se pod střechu nastěhovali netopýři a práce musely být přerušeny. Což samozřejmě vadí nájemníkům i městu.

Oprava obytného domu na Dlouhé třídě v Havířově měla být už dokončena v lednu. Místo toho lidé žijí stále na stavbě a není divu, že jsou naštvaní.

anketa: “Jsme z toho všichni špatní. To víte, už jsme všichni starší lidé a vadí nám to. Kdyby alespoň před barákem uklidili. Je to strašné, co vám mám říkat. To mělo být do konce roku hotové. Já nevěřím, že to bude do konce roku hotové.”
anketa: “Je to blbé, už to trvá skoro rok. Už bychom chtěli, aby byl ten barák opravený. Mám malého a furt chodíme přes stavbu, je tu lešení. Takže nic moc.”

Problém je ten, že firma nestihla na podzim včas zateplit fasádu a pod střechou se mezi tím uhnízdili chránění netopýři. Město muselo práce přerušit, dokud netopýři po zimě neodletí.

Simona Součková, mluvčí MRA: “Nás to mrzí, ale s touto firmou máme obrovské problémy. Už na konci října měli mít defakto všechno hotovo, to znamená hlavně to zateplení a nedodrželi tento termín. V tuto chvíli se čeká až se oteplí, ale ne na jeden dva dny, ale až nastane dlouhodobější oteplení a dostaneme pokyn od příslušných institucí, že můžeme ve stavbě pokračovat, protože v tuto chvíli to opravdu nelze, protože se musíme přizpůsobovat biologickým hodinám netopýrů.”

Městská realitní agentura věří, že práce budou pokračovat ještě v dubnu. Firma se ale bude muset za nedodržení termínu a vzniklé komplikace připravit zřejmě na tučné penále. Jsou ale situace, kdy vše probíhá podle plánů a přesto si netopýři najdou cestu do domů. Dlouhodobé problémy mají obyvatelé v Mánesově ulici, kterým netopýři létají i v bytech. Městská realitní agentura tvrdí, že v tomto domě se podařilo problém vyřešit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy