Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovské očkovací centrum bude dostávat tisíce dávek týdně

  • Havířov,

Lidé z Havířova a okolí už se nemusí registrovat k očkování v Ostravě. V podstatě okamžitě dostanou termín do velkokapacitního centra v hale Slavii. Nemocnice nyní bude dostávat několik tisíc dávek vakcín týdně.

Velkokapacitní očkovací centrum v Havířově bude konečně plnit svůj účel. Až doposud největší množství vakcín v kraji putovalo do Ostravy. Nyní dochází k vyrovnání mezi okresy. Nemocnice bude schopna vyočkovat až 4 tisíce dávek týdně.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "Dnes se tady přijde očkovat bezmála 900 lidí a jsme připravení v podstatě v těch skupinách tak, jak je strategie prioritizuje, tak očkovat všechny zájemce, kteří doteď museli jezdit do Ostravy. V tuto chvíli, když se dneska zaregistrují, tak jim během dneška přijdou dva piny včetně toho termínového."

Nemocnice je na velký počet zájemců připravená.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov: “Museli jsme navýšit personál a jsme připravení zajistit pět, šest i osm týmů, které budou očkovat. Máme velice dobré zázemí v našich lidech, ale i v okolí praktických lékařů a sester.”

I nadále platí, že přednost mají lidé 80+,70+, učitelé, sociální pracovníci a chroničtí pacienti.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "Tam bez ohledu na věk v případě, že jim jejich specialista dá ten unikátní kód, tak je vyzývám, aby se nechali co nejrychleji očkovat, protože ty průběhy zejména u mladých lidí, kteří ty rizikové faktory mají, sledujeme dnes a denně v nemocnici. Vůbec to není sranda, ta čísla neklesají."

Nemocnice by uvítala, kdyby ministerstvo co nejdříve vpustilo do systému očkování i lidi 60+.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy