Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé za očkováním už nemusí jezdit do Ostravy, Havířov má k dispozici tisíce dávek

  • Havířov,

Lidé z Havířova a okolí už se nemusí registrovat k očkování do Ostravy. V podstatě okamžitě dostanou termín do velkokapacitního centra v hale Slavii. Nemocnice nyní bude dostávat několik tisíc dávek vakcín týdně.

Velkokapacitní očkovací centrum v Havířově bude konečně plnit svůj účel. Až doposud největší množství vakcín v kraji putovalo do Ostravy. Nyní dochází k vyrovnání mezi okresy. Nemocnice bude schopná vyočkovat až 4 tisíce dávek týdně.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "Dnes se tady přijde očkovat bezmála 900 lidí a jsme připravení v podstatě v těch skupinách tak, jak je strategie prioritizuje, tak očkovat všechny zájemce, kteří doteď museli jezdit do Ostravy. Já bych chtěl vyzvat Havířováky, aby se registrovali v systému a už si nevybírali ostravské očkovací místa. V tuto chvíli, když se dneska zaregistrují, tak během dneška přijdou dva piny včetně toho termínového a hned se během hodin, dnů dostanou k očkování.”

Nemocnice je na velký počet zájemců připravená.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov: “Museli jsme navýšit personál a jsme připravení zajistit pět, šest i osm týmů, které budou očkovat. Máme velice dobré zázemí v našich lidech, ale i v okolí praktických lékařů a sester.”

anketa: "Hrozně rychle to tady jde. V úterý minulý týden mě dcera přihlásila a dneska už jsem tady. A už i na 20. května mám druhý termín.”
anketa: "Už to dávno mělo být, konečně se pohly ledy.”
anketa: "Přesně to vyjádřil Rychecký, předseda Ústavního soudu a řekl, že to jsou hlupáci a já to říkám taky a divím se, že 40% lidí nechce jít k očkování.”

I nadále platí, že přednost mají lidé 80+,70+, učitelé, sociální pracovníci a chroničtí pacienti.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "Tam bez ohledu na věk v případě, že jim jejich specialista dá ten unikátní kód a jsou v péči u diabetologa, kardiologa. Na stránkách ministerstva, nemocnice jsou vyjmenovány všechny ty skupiny, tak je vyzývám, aby se nechali co nejrychleji očkovat, protože ty průběhy zejména u mladých lidí, kteří ty rizikové faktory mají, sledujeme dnes a denně v nemocnici. Vůbec to není sranda, ta čísla neklesají. Dokonce na JIP a ARO nám ty mladší ročníky stagnují, nebo v posledních dnech mírně rostou."

Nemocnice by uvítala, kdyby ministerstvo co nejdříve vpustilo do systému očkování i lidi 60+.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “Já mám informace pouze od krajského koordinátora, ten komunikuje s tím hlavním, který byl včera vyměněn spolu s ministrem, takže uvidíme, jaká bude jejich strategie. Já pokud tuto reportáž uvidí, chci na ně apelovat, aby ty skupiny uvolnily co nejdříve a opravdu se k tomu nepřistupovalo plošně, ale podle toho zájmu v jednotlivých regionech.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy