Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozitivní test měl v Havířově jeden žák, hlídka musela řešit konflikt s nespokojenými rodiči

  • Havířov,

Radnice v Havířově má kompletní data z prvního antigenního testování ve školách a mateřinkách. Pozitivita se ukázala jen u jednoho žáka. Školy musely prokázat i lidovou tvořivost a vytvořit stojánky na zkumavky, které v sadách chyběly. Hlídka strážníků musela řešit konflikt s nespokojenými rodiči.

anketa: “Pro mě bylo nejlepší, že mi vyšel negativní test, protože kdybychom zase trčeli na distanční výuce, to by byla pro každého hrůza hrůzoucí. A kdyby mi vyšel pozitivní, já bych si vyškubal snad všechny vlasy.”

I takto reagovali žáci na první testování ve školách v Havířově. Radnice už má výsledky. Ze zhruba 2 tisíc dětí, i těch předškolních, zaznamenali jen jeden pozitivní výsledek. 206 žáků se rozhodli rodiče nechat v domácí výuce. Někteří si to chtěli vyříkat přímo ve škole.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Na jedné základní škole v Prostřední Suché musela být přivolaná hlídka, trochu tam matky aktivistky dělaly nezdravé prostředí, ale vše se uklidnilo a dopadlo to dobře.”

Školy musely také projevit lidovou tvořivost. Součástí testovacích sad nebyly samostatné stojánky na zkumavky.

Tomáš Ptáček, ředitel ZŠ F. Hrubína Havířov: "Takže jsme si to vyřešili tím, že jsme si vytvořili stojánky z dřevěného hranolu, kdy každé dítě mělo svůj.”

Tento problém školám pomůže vyřešit kraj.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "U těch testů, kde chyběly nějaké komponenty, stojany, jsme to včera řešili s krajem, takže si je mohou školy a školky vyzvednout na kraji.”

Mateřské školy radnici také informovaly, že pokud by se vrátily všechny děti, neví, jak by organizačně zvládly dvakrát týdně testovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků