Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozitivní test měl v Havířově jeden žák, hlídka musela řešit konflikt s nespokojenými rodiči

  • Havířov,

Radnice v Havířově má kompletní data z prvního antigenního testování ve školách a mateřinkách. Pozitivita se ukázala jen u jednoho žáka. Školy musely prokázat i lidovou tvořivost a vytvořit stojánky na zkumavky, které v sadách chyběly. Hlídka strážníků musela řešit konflikt s nespokojenými rodiči.

anketa: “Pro mě bylo nejlepší, že mi vyšel negativní test, protože kdybychom zase trčeli na distanční výuce, to by byla pro každého hrůza hrůzoucí. A kdyby mi vyšel pozitivní, já bych si vyškubal snad všechny vlasy.”

I takto reagovali žáci na první testování ve školách v Havířově. Radnice už má výsledky. Ze zhruba 2 tisíc dětí, i těch předškolních, zaznamenali jen jeden pozitivní výsledek. 206 žáků se rozhodli rodiče nechat v domácí výuce. Někteří si to chtěli vyříkat přímo ve škole.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Na jedné základní škole v Prostřední Suché musela být přivolaná hlídka, trochu tam matky aktivistky dělaly nezdravé prostředí, ale vše se uklidnilo a dopadlo to dobře.”

Školy musely také projevit lidovou tvořivost. Součástí testovacích sad nebyly samostatné stojánky na zkumavky.

Tomáš Ptáček, ředitel ZŠ F. Hrubína Havířov: "Takže jsme si to vyřešili tím, že jsme si vytvořili stojánky z dřevěného hranolu, kdy každé dítě mělo svůj.”

Tento problém školám pomůže vyřešit kraj.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "U těch testů, kde chyběly nějaké komponenty, stojany, jsme to včera řešili s krajem, takže si je mohou školy a školky vyzvednout na kraji.”

Mateřské školy radnici také informovaly, že pokud by se vrátily všechny děti, neví, jak by organizačně zvládly dvakrát týdně testovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy