Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozhovor s náměstkyní havířovského primátora na téma testování žáků

  • Havířov,

Zvládnout logisticky návrat dětí prvního stupně musely všechny školy. Přípravy byly náročné nejen pro učitelé, ale také pro rodiče, kteří měli mnoho otázek. Jak dopadl první den s antigenním testováním, ale také kolik dětí nakonec zůstalo doma, objasní náměstkyně primátora Jana Feberová.

Paní náměstkyně, základní školy mají za sebou první den antigenního testování. Jak to dopadlo na všech školách, s jakými problémy se třeba potýkaly?

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Já si myslím, že naši ředitelé základních i mateřských škol byli dobře připravení na testování. Já jsem na některých ZŠ i MŠ byla. Trochu měli obavy z rodičů, kteří už vysílali signály, že se jim nelíbí testování žáků, ale nakonec se to všechno ukočírovalo. Na základních školách ze zhruba 1450 žáků, kteří byli testováni, rodiče nepřivedli 162 žáků. To je zhruba tak 11%. Myslím si, že to dopadlo dobře. Měli jsme trochu obavy. Na jedné základní škole v Prostřední Suché musela být přivolána hlídka. Trochu tam aktivistky matky vytvářely takové nezdravé prostředí, ale uklidnilo se to a nakonec to dopadlo dobře.”

Jaká byla pozitivita testů?

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Na všech školách a školkách byly děti negativní až na jedno dítě. Na ZŠ Zelené bylo pozitivní. Tak to bohužel muselo jít domů s rodiči.”

Mnoho rodičů, ale nejen rodičů, ale i učitelů těmto antigenním testům nevěří. Mají rodiče možnost si donést svůj test, který je kvalitnější, ověřený?

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Zaznamenali jsme na pár školkách i školách, že přivedli dítě už otestované a dokonce pár případů máme, že děti měly s sebou své testy, které jsou oficiálně schváleny a mohly se testovat jiným způsobem, než má škola nebo školka k dispozici.”

Vypadá to, že antigenní testování bude žáky a rodiče doprovázet až do konce školního roku. Co by jste všem vzkázala?

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Já bych vzkázala všem, aby to vydrželi, protože učitelé chtějí mít děti ve škole a školce, ony děti to samy potřebují a vyžadují. Já si myslím, že takové to nejhorší máme za sebou, ten včerejšek a tak jako my se tady testujeme, bohužel děti chudáci musí dvakrát týdně, ale já si myslím, že oni to všichni zvládnou.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy