Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Student vysoké školy pomáhal v nemocnici přesto, že je upoután na invalidní vozík

  • Havířov,

Během pandemie jsou nemocnice rády za každou pomocnou ruku. Během minulého roku si vážnost situace uvědomoval i student z Havířova, který je přitom sám upoután na invalidní vozík. Za pomoc v nemocnici dostal cenu ministra školství.

Třiadvacetiletý Jan Melicher z Havířova studuje na vysoké škole Prigo. I přes své zdravotní problémy se rozhodl, že chce během pandemie pomáhat. V nemocnici dělal zdravotně sociální šetření zejména u starších pacientů. Strach, že se sám nakazí, neměl.

Jan Melicher, oceněný student: “V ten moment jsem na to nemyslel. Důležité pro mě bylo to, že jsem pomohl. Člověk na to tak trochu myslí, ale chránili jsme se a musím říct, že to dopadlo dobře, že jsem se nenakazil já, ani má paní vedoucí a důležité pro mě bylo také to, že jsem se hodně naučil.”

Na Honzu je pyšná vysoká škola i radnice. Student dokonce dostal cenu za pomoc v pandemii i od ministra školství.

Sabina Vaňková, prorektorka pro zahraniční a vnější vztahy, Vysoká škola Prigo: “My jsme velice hrdí, že takové studenty máme a možná si za to trochu připisujeme i zásluhy, protože se je snažíme vést k zodpovědnému přístupu nejen k sobě, ale i vůči svému okolí. Takže jsme rádi, že se Honza rozhodl pomáhat těm, kteří to v tu chvíli potřebovali.”
Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Já si myslím, že příští rok bude vysoká škola podávat žádost o ocenění tak, jak máme ocenění v rámci ocenění osobností z různých oblastí společenského života a tak si myslím, že by takovýto student tam byl úplně na místě.”

Honza nyní dodělává svou bakalářskou práci a ve studiu chce pokračovat.

Jan Melicher, oceněný student: “Chtěl bych se pohybovat dále v té sociální práci. Baví mě pomáhat lidem a naplňuje mě to. Já jsem třeba uvažoval o nějakém poradenství pro handicapované a podobně.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy