Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Havířově je on-line spojená se sanitkami, systém se možná rozšíří i do dalších zařízení

  • Havířov,

Na novém urgentním přijmu mají zdravotníci k dispozici systém, který jim umožní vidět, kde se zrovna nachází vůz rychlé záchranné služby. Pokud se tato novinka osvědčí, bude nabídnuta i ostatním nemocnicím.

O záchraně života mnohdy rozhodují minuty. V Havířově nyní přesně vědí, kdy do nemocnice dorazí posádka rychlé záchranné služby a mohou se na pacienta připravit.

Martin Sedláček, náměstek pro lékařskou péči NsP Havířov: "Jsme permanentně on-line informovaní o tom, jaká sanitka a s jakým případem se blíží do nemocnice. Takže my již víme a jsme schopné s tou posádkou komunikovat ještě v době, kdy je teprve na cestě. Je to systém, který máme jako jediní v MSK, plánuje se a je nabídka, aby se to rozšířilo do ostatních zdravotnických zařízení. My toto pilotujeme, zkoušíme a myslím si, že to je velice přínosné a navíc ten systém má možnost dalšího rozvoje. Sanitka může posílat i EKG přímo na naši ambulanci, nebo další pracoviště a těch možností je další řada.”
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Pro záchrannou službu je důležité, aby informace o pacientovi a jeho aktuálním zdravotním stavu byly pro zdravotníky v cílovém zdravotnickém zařízení k dispozici v okamžiku příjezdu, aby byli případně nachystáni i pro akutní stav pacienta a mohli se o něho postarat a aby péče byla návazná a plynulá.”

Nový systém v nemocnici zavedli v rámci modernizace urgentního příjmu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy