Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovským myslivcům řádí v revíru pytlák, který bezcitně zabíjí zvěř

  • Havířov,

Myslivci v Havířově při kontrole svých revírů nalezli ostatky srn. Ze způsobu, jakým byla zvířata usmrcena není pochyb, že v honitbě řádí pytlák. V lese myslivci nalezli i zakázané železné pasti.

Havířovští myslivci zažívají černou můru. V honitbě mají pytláka, který brutálně zabíjí srny.

Daniel Varga, hospodář Mysliveckého spolku Havířov: "Je to bezcitný predátor. Loví zvěř, není přesvědčen o tom, zda je zvěř mrtvá, uřeže zadní nohy a zvěř nechá na místě ležet. Loví srny před porodem, kdy ta srna by rodila do dvou dnů. Střelí srnu a nechá ji ležet, taky smutné. Tady bych poprosil veřejnost, aby kdykoliv když uslyší nějakou ránu a nezdá se jim to, viděli někoho podezřelého v lese i se zbraní, klidně volat policii.” 

Myslivci rozmístili po revíru desítky fotopastí a využívají i termokameru. Podali i trestní oznámení na neznámého pachatele, jelikož pytláctví je trestný čin. V lesoparku u Merkuru nalezli i zakázané železné pasti.

Jan Adámek, člen Mysliveckého spolku Havířov: "Viděl jsem nějaký drát ke stromu, potáhl jsem to a vytáhl jsem ta železa. Nebylo tam nic chycené, ale kdyby se tam chytl člověk, nebo dítě, tak se z toho nedostane.”

Myslivci především v tuto roční dobu, kdy se v přírodě rodí mláďata, rovněž prosí pejskaře, aby měli svá zvířata pod dohledem. 

Daniel Varga, hospodář Mysliveckého spolku Havířov: "Teď jsou zajíčci malí, srny začaly klást tento týden mladé. Jim nikdo nepomůže a jestli ten pes je neovladatelný a nebo ten majitel ví o tom, tak je třeba si uvědomit, že ta zvěř se strašně trápí. Majiteli hrozí postih. Máme sazebník upytlačené zvěře 14 tisíc korun a za srnce 15 tisíc. A pokud tam budou srnčata, tak si to může ještě vynásobit 12 tisíci. Ta škoda je obrovská, ale nejde o peníze, ale o to, aby se ta zvěř netrápila a měla svůj klid.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy