Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budou mít havířovské školy dostatek testů?

  • Havířov,

Stát nařídil povinné testování dětí ve školách. Testů je ale málo. Podle náměstkyně primátora Jany Feberové ještě chvíli školy vydrží. Ostatně více v natočeném rozhovoru.

Už v pondělí se vrátí do lavic také žáci druhého stupně. Školy tak budou muset testovat mnohem více dětí. Budou mít ale čím? Mají si začít shánět testy samy? Podle náměstkyně primátora prozatím ne.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Máme zatím na našich školách, neříkám hodně, ale máme testovací sady. Každá škola má určitou rezervu, se kterou si vystačí do příštího týdne. Pokud by někomu něco chybělo, tak se mohou obrátit na národní pedagogický institut v rámci kraje, kde mají ze správy státních hmotných rezerv určitou rezervu vytvořenou a pokud by opravdu došlo, že by škola neměla testy, tak jim to poskytnou. V termínu od 6. do 10. května školy budou vyplňovat dotazník do sběru dat a tam budou vyčíslovat své požadavky, kolik testů potřebují na květen a pak na červen. Já doufám, že testy dostanou, protože jinak bychom museli dělat nějaká opatření, nakoupit testy.”

Pokud by nastalo to, že by si školy musely zajišťovat testy samy, šlo by to nějak jednotně z magistrátu ta zakázka na objednávku, nebo by opravdu si musela každá škola sama zajišťovat testy?

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Lepší by bylo, kdyby si to školy nakupovaly samy, protože kdybychom to dělali jako hromadnou objednávku na magistrátu, tak bychom se dostali do režimu veřejné zakázky a muselo by být uděláno výběrové řízení a ta doba by se prodloužila. Z toho důvodu si myslím, že cesta by byla přes školy.”

Zatím ale informaci, že by si šly školy po své linii, nemáte?

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Mám, ale školy nejdou teď po své linii, protože zatím máme testy přes kraj a ministerstvo, ale uvidíme, co bude po 10. květnu až školy vyplní dotazníky, odešlou do sběru dat a uvidíme, co nám potom řekne kraj.”

Ministr školství ve čtvrtek oznámil, že školy, které si samy zajistí PCR testy, dostanou proplaceno 200 korun za jeden. I tuto možnost bude muset nyní radnice vyhodnotit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy