Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragický pád z okna v Havířově, o život přišla nezletilá dívka

Havířov |

Policisté mají na stole další případ pádu z okna v Havířově. Tentokrát bohužel skončil tragicky. O život přišla mladá dívka. Policisté nyní zjišťují, co se stalo. Stejně tak stále prověřují případ čtyřletého chlapečka, který vypadl z okna na začátku června.

Velmi smutná událost zasáhla sídliště Šumbark v Havířově. V noci z pondělí na úterý tam našli pod okny osmipatrového domu v Konzumní ulici mladou dívku bez známek života. I když k místu spěchaly všechny záchranné složky, dívka utrpěla po pádu zranění neslučitelná se životem a bohužel už jí nikdo nedokázal pomoct.

Nikol Bočková, mluvčí PČR MSK: "K věci můžeme pouze uvést, že včerejšího dne, 6. července 2026, v nočních hodinách zasahovali policisté v Havířově, městské části Šumbark, u tragického pádu nezletilé osoby z okna panelového domu. Celou věcí se policisté nyní zabývají. Vzhledem k citlivosti tématu a věku osoby, se nyní nebudeme více vyjadřovat."

Podle informací, které má Televize Polar k dispozici, přišla o život teprve patnáctiletá dívka. Policisté se nyní snaží zjistit, co přesně se stalo. Jestli například nevyskočila z okna úmyslně, nebo zda nešlo o nehodu pod vlivem alkoholu, či jinou nešťastnou událost.

Policie stále prověřuje i pád čtyřletého chlapečka

Havířovem ještě stále rezonuje případ vážného zranění teprve čtyřletého chlapečka. Vypadl z okna bytu ve třetím patře v ulici Kosmonautů na Podlesí ve čtvrtek 4. června po třetí hodině ráno. Rodiče v tu dobu bohužel spali.

svědkyně: "Ano, vypadlo dítě z okna. Bydlíme naproti, viděla jsem to. Od třetí ráno dětský pláč a křik. Pod oknem spousta mediků, pak přiletěl vrtulník."

Záchranáři museli chlapečka zaintubovat a uvést do umělého spánku. Napojili ho na přístroje a letecky transportovali do ostravské fakultní nemocnice. Utrpěl mnohočetná vnitřní zranění. V péči profesionálů byl dvanáct dní.

Petra Petlachová, mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava: "V úterý 16. června byl převezen do Moravskoslezské nemocnice v Havířově."

Další informace o jeho stavu nejsou kvůli citlivosti případu k dispozici. Okolnostmi události se stále zabývají policisté.

Nikol Bočková, mluvčí PČR MSK: "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření trestného činu blíže nespecifikovaného proti životu a zdraví podle hlavy I. zvláštní části trestního zákoníku. V dané věci nadále probíhá prověřování a dosud nebyl nikdo obviněn. Vzhledem k věku nezletilé osoby a citlivosti tématu se nyní více nebudeme k věci vyjadřovat."

Aby se mohli policisté případem zabývat, vždy musí být zahájeny úkony trestního řízení. V případě, že policie najde důvody pro další posun, mohou být rodiče obviněni z konkrétního trestného činu. Pokud se důvody nenajdou, případ policie odloží.

Nahlásit chybu


K tématu

Malé dítě vypadlo nad ránem z okna v Havířově. Do nemocnice ho přepravil vrtulník

4. června 2026 9:09 | Havířov | Jiří Cileček

Šílený dětský pláč probudil obyvatele ulice Kosmonautů v Havířově. Ve čtvrtek nad ránem tam vypadlo z okna malé dítě. Na místo se okamžitě sjeli policisté, záchranáři a dorazil i vrtulník. Ten později dítě přepravil do ostravské fakultní nemocnice.

Velký požár bytu v centru Havířova, zasahovalo devět jednotek hasičů

20. srpna 2025 15:14 | Havířov | Jiří Cileček

Velký požár zachvátil ve středu odpoledne jeden z bytů v centru Havířova. Z místa stoupal hustý černý dým a do akce vyrazilo plno hasičů. Ti kromě hašení požáru zachraňovali i tamní obyvatele. Při ohledání požářiště hasiči našli jednoho mrtvého člověka.

Hasiči bojovali s požárem domu v centru Havířova, jeden člověk zemřel

20. srpna 2025 17:14 | Havířov | Bára Kelnerová

Jeden člověk zemřel při středečním požáru obytného domu v centru Havířova. Pět lidí muselo být převezeno do nemocnice. Příčina vzniku je zatím v šetření.


Havířov investuje 16 milionů do modernizace čtyř mateřských škol

Včera 11:19 | Havířov | Bára Kelnerová

Rekonstrukcí elektrorozvodů a datových rozvodů procházejí během letních prázdnin další mateřské školy v Havířově. Město do modernizace investuje zhruba 16 milionů korun. Všechny práce musí být dokončeny do začátku školního roku.

Z práce domů už nedojel. 21letý řidič BMW zezadu smetl motorkáře, ten na místě zemřel

Včera 11:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

41letý motorkář se vracel domů po obchvatu Krnova ve směru na Krásné Loučky. Tam do něj zezadu narazil mladý řidič BMW. Motorkář vyletěl ze stroje a přes kapotu auta spadl na cestu. I přes okamžitou pomoc zemřel. Policisté hledají svědky události.

Karviná pokračuje s výstavbou parkovišť u Karvinského moře

Včera 9:35 | Karviná | Richard Kutěj

Po dokončení prvního parkoviště pokračuje Karviná v rozšiřování parkovacích kapacit u Karvinského moře. Před několika dny začala výstavba druhého, výrazně většího parkoviště.

Colours of Ostrava nabízí víc než hudbu. Meltingpot láká na stovky inspirativních hostů

Včera 10:23 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Festival Colours of Ostrava není jen přehlídkou světových hudebních hvězd. Jeho nedílnou součástí je také mezinárodní diskusní fórum Meltingpot, které nabízí desítky debat, přednášek i workshopů. Návštěvníci se mohou setkat s významnými osobnostmi z oblasti vědy, medicíny, ekonomiky nebo publicistiky.

Cesta k zámku bude dlážděná, zídky ozdobí nové vázy

Včera 7:57 | Studénka | Petra Dorazilová

Nový zámek se postupně mění v reprezentativní objekt. Uvnitř pokračuje renovace interiéru a vizuální dojem zlepší i rekonstrukce příjezdové cesty. V těchto dnech ji dělníci začnou pokrývat žulovými kostkami.

Katedrála Božského Spasitele se dočká nových varhan. Na královský nástroj čeká 140 let

Včera 11:00 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Ostravská katedrála Božského Spasitele prochází změnou. Práce začínají právě v těchto dnech. Varhanáři do chrámu navážejí první díly a píšťaly.

Strhával zlaté řetízky přímo z krku žen, své oběti si předem vytipoval

Včera 9:18 | Ostrava-Jih | Anna Břenková

V Ostravě-Hrabůvce řádil zloděj zlatých řetízků. 35letý muž se zaměřil se na starší ženy, kterým šperky strhával přímo z krku. Pachatel neváhal a hned řetízky prodal. Muži hrozí až dva roky vězení. Kriminalisté nyní pátrají po prodaných špercích.

Srdce pro Porubu pomohlo Františkovi s rehabilitacemi. Ve sbírce se vybralo 131 000 Kč

16. července 2026 16:26 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Charitativní sbírka Srdce pro Porubu má za sebou další úspěšný příběh. Díky štědrosti dárců se tentokrát podařilo vybrat 131 tisíc korun na rehabilitace pro Františka Štěpáníka, který se od narození potýká s následky dětské mozkové obrny.

Špičkové přistání pilota záchranářského vrtulníku mezi paneláky v Opavě

16. července 2026 16:36 | Opava | Jiří Cileček

Přistání jako na špendlíkové hlavičce. Pan pilot, borec. Velké množství chvályhodných komentářů zaplnilo sociální síť Facebook ve středu večer k přistání záchranářského vrtulníku v Opavě. Byla tam vyžádána blesková pomoc k seniorce po infarktu. I když lékaři na místě dlouho bojovali o její život, zachránit se ji bohužel nepodařilo.

Festival Colours of Ostrava odstartoval před vyprodaným areálem Dolních Vítkovic

16. července 2026 11:27 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Ostravské Dolní Vítkovice zaplnili fanoušci hudby. V industriální areálu začal světový festival Colours of Ostrava, který nabídne více než stovku umělců, nové festivalové scény i bohatý doprovodný program.

Havířov pokračuje v přípravách na proměnu lokality Sušanských rybníků

Včera 11:11 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov pokračuje v přípravách rozsáhlé proměny Sušanských rybníků. Z lokality má postupně vzniknout moderní rekreační areál pro odpočinek i sport.

Škola v Horní Suché prochází další modernizací

Včera 11:07 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Základní a mateřská škola s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché se pustila do další velké rekonstrukce. Tentokrát se týká modernizace datových rozvodů a počítačové učebny.

Město Karviná hledá letošní vánoční strom mezi případnými dárci

Včera 11:01 | Karviná | Richard Kutěj

Magistrát města Karviné, Odbor komunálních služeb, hledá občany, kteří mají zájem nabídnout vánoční strom pro město Karviná.

Školní hřiště u ZŠ Na Nábřeží prochází obnovou, město chystá další sportoviště

Včera 10:38 | Havířov | Bára Kelnerová

Školní hřiště u ZŠ Na Nábřeží, které slouží i veřejnosti, prochází rekonstrukcí. Město se zároveň chystá i na výstavbu multifunkčního areálu v Dolní Suché.

Stonavský předpouťák zahájil pouťový víkend

Včera 10:36 | Stonava | Jiří Brzóska

Ve Stonavě odstartoval poutní víkend novou akcí. První ročník Stonavského předpouťáku připomněl starou tradici společného zpívání a posezení ještě před samotnou poutí. A pokud se chystáte o víkendu do Stonavy, čeká vás bohatý program včetně koncertů, lunaparku i dalších poutních atrakcí.

Karviná úspěšně pokračuje v rekonstrukci vestibulu domu kultury

16. července 2026 12:46 | Karviná | Richard Kutěj

Modernizace vstupního vestibulu Městského domu kultury v Karviné pokračuje podle harmonogramu. Od zahájení prací v polovině května prošel prostor rozsáhlými stavebními úpravami a jeho nová podoba už začíná dostávat konkrétní obrysy.

Tragický pád z okna v Havířově, o život přišla nezletilá dívka
Vydáno 7. července 2026 17:30, Havířov, Jiří Cileček
Policisté mají na stole další případ pádu z okna v Havířově. Tentokrát bohužel skončil tragicky. O život přišla mladá dívka. Policisté nyní zjišťují, co se stalo. Stejně tak stále prověřují případ čtyřletého chlapečka, který vypadl z okna na začátku června.

ilustrační snímek; foto: ZZS MSK

Velmi smutná událost zasáhla sídliště Šumbark v Havířově. V noci z pondělí na úterý tam našli pod okny osmipatrového domu v Konzumní ulici mladou dívku bez známek života. I když k místu spěchaly všechny záchranné složky, dívka utrpěla po pádu zranění neslučitelná se životem a bohužel už jí nikdo nedokázal pomoct.

Nikol Bočková, mluvčí PČR MSK: "K věci můžeme pouze uvést, že včerejšího dne, 6. července 2026, v nočních hodinách zasahovali policisté v Havířově, městské části Šumbark, u tragického pádu nezletilé osoby z okna panelového domu. Celou věcí se policisté nyní zabývají. Vzhledem k citlivosti tématu a věku osoby, se nyní nebudeme více vyjadřovat."

Podle informací, které má Televize Polar k dispozici, přišla o život teprve patnáctiletá dívka. Policisté se nyní snaží zjistit, co přesně se stalo. Jestli například nevyskočila z okna úmyslně, nebo zda nešlo o nehodu pod vlivem alkoholu, či jinou nešťastnou událost.

Policie stále prověřuje i pád čtyřletého chlapečka

Havířovem ještě stále rezonuje případ vážného zranění teprve čtyřletého chlapečka. Vypadl z okna bytu ve třetím patře v ulici Kosmonautů na Podlesí ve čtvrtek 4. června po třetí hodině ráno. Rodiče v tu dobu bohužel spali.

svědkyně: "Ano, vypadlo dítě z okna. Bydlíme naproti, viděla jsem to. Od třetí ráno dětský pláč a křik. Pod oknem spousta mediků, pak přiletěl vrtulník."

Záchranáři museli chlapečka zaintubovat a uvést do umělého spánku. Napojili ho na přístroje a letecky transportovali do ostravské fakultní nemocnice. Utrpěl mnohočetná vnitřní zranění. V péči profesionálů byl dvanáct dní.

Petra Petlachová, mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava: "V úterý 16. června byl převezen do Moravskoslezské nemocnice v Havířově."

Další informace o jeho stavu nejsou kvůli citlivosti případu k dispozici. Okolnostmi události se stále zabývají policisté.

Nikol Bočková, mluvčí PČR MSK: "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření trestného činu blíže nespecifikovaného proti životu a zdraví podle hlavy I. zvláštní části trestního zákoníku. V dané věci nadále probíhá prověřování a dosud nebyl nikdo obviněn. Vzhledem k věku nezletilé osoby a citlivosti tématu se nyní více nebudeme k věci vyjadřovat."

Aby se mohli policisté případem zabývat, vždy musí být zahájeny úkony trestního řízení. V případě, že policie najde důvody pro další posun, mohou být rodiče obviněni z konkrétního trestného činu. Pokud se důvody nenajdou, případ policie odloží.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000055658/tragicky-pad-z-okna-v-havirove-o-zivot-prisla-nezletila-divka