Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do orlovské nemocnice chodí opět dobrovolníci

  • Orlová,

Nemocnice v Orlové už dlouhou dobu volá po dobrovolnících, kteří by byli ochotni trávit svůj volný čas s pacienty na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných. První tři takoví lidé se konečně našli, a to díky ADŘE. Nemocnice věří, že budou inspirací pro další.

86letá paní Anna Sikorová leží už dva měsíce v orlovské nemocnici. Přesto, že za ní chodí rodina, čas na oddělení LDN se jí táhne. A stejně na tom jsou i ostatní pacienti. Nemocnice se dlouho snažila o to, aby za nemocnými chodili dobrovolníci. ADŘE se podařilo zajistit první tři.

“My jsme za ně strašně rádi. Zrovna včera jsem mluvil s jedním pacientem a on mi říkal. To je takové povzbuzení, když přijde Janička. Otevře dveře a přijde mě navštívit,” řekl koordinátor dobrovolníků Gracián Svačina.

Darovat svůj volný čas druhým se rozhodl i Daniel Litvan.

“Moje zkušenost je, že když někomu něco daruji, věnuji, tak vlastně sám něco získám. A já mám rád příběhy lidí,” řekl dobrovolník Daniel Litvan.

“Je to dobře. Hlavně pro lidi, kteří jsou sami a nikoho nemají,” řekla pacientka Anna Sikorová.

Na oddělení LDN mají 75 lůžek. Dobrovolníků by proto uvítali mnohem více.

“Je to podle mě moc dobře. Lidé u nás v léčebně bývají i tři měsíce a oni si rádi vykládají o svém životě,” doplnila sociální pracovnice nemocnice Pavla Hrdinová.

Školení pro dobrovolníky ADRA pořádá buď přímo v nemocnici, nebo v domově seniorů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy