Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těrlicko otevřelo nové fotbalové hřiště s umělou trávou a pumptrackovou dráhu

6. února 2024 17:38, Těrlicko, Libor Běčák

Ve sportovním areálu v Těrlicku mohou lidé nově využívat také hřistě s umělou trávou a osvětlením. Především aktivní mládežníci ocení novou asfaltovou pumptrackovou dráhu.

Těrlicko s pomocí dotací modernizuje odborné učebny základní školy

23. ledna 2024 14:03, Těrlicko, Libor Běčák

Obec Těrlicko se bude dále snažit získávat dotace, které využívá k vybavování základní školy. Loni takto byla modernizována počítačová učebna.

Těrlické zimní hry zaujaly biatlonem, hokejovým derby a lidé si vyzkoušeli curling

14. ledna 2024 10:37, Těrlicko, Libor Běčák

Na úspěšné Těrlické letní hry navázal první ročník jejich zimní varianty. Dějištěm bylo hřiště u sportovní haly.

Školáci z Těrlicka vystoupili s vánočním pásmem v evangelickém kostele

15. prosince 2023 12:56, Těrlicko, Libor Běčák

Žáci a učitelé ze Základní školy v Těrlicku, včetně malotřídky v Hradišti, vystoupili se svým vánočně laděným programem v evangelickém kostele.

Se začátkem adventu lidé v Těrlicku společně rozsvítili vánoční strom

4. prosince 2023 10:29, Těrlicko, Libor Běčák

Za společného odpočítávání byl v centru Těrlicka rozsvícen vánoční strom. Část programu se odehrávala v sále kulturního domu a část přímo na náměstí.

Obce Těrlicko a Chybie při setkání stvrdily své letité partnerství

24. listopadu 2023 19:25, Těrlicko, Libor Běčák

Těrlicko si v těchto dnech připomíná 20leté partnerství s polskou obcí Chybie. Zástupci obou obcí se proto nyní sešli v Těrlicku a mimo jiné společně potvrdili partnerství na další roky.

Děti z Těrlicka sehrály divadelní představení o zbojnících

14. listopadu 2023 10:16, Těrlicko, Libor Běčák

Velký sál Kulturního domu v Těrlicku tentokrát patřil mladým hercům z místní mateřské a základní školy s polským jazykem. Především svým blízkým děti sehrály dvě divadelní představení.

Těrličtí jubilanti si v kulturním domě užili zábavné odpoledne

25. října 2023 9:13, Těrlicko, Libor Běčák

Senioři, kteří letos oslavili některé ze životních jubileí, se sešli v Kulturním domě v Těrlicku, kam je pozvalo vedení obce. To si pro ně společně s přáním všeho nejlepšího do dalších let připravilo také drobné pozornosti, pohoštění a kulturní program.

Při volání o pomoc u Těrlické přehrady lidem pomůžou s orientací očíslované body záchrany

17. října 2023 20:00, Těrlicko, Libor Běčák

Aby se lidé u Těrlické přehrady snáze orientovali, bude tam od příští sezony umístěno téměř dvacet bodů záchrany. Ty jsou očíslované a při volání na linku vodních záchranářů nebo na tísňovou linku usnadní lokalizaci místa události.

Těžce zraněného při ranní nehodě v Těrlicku přepravil do nemocnice vrtulník, další na místě zemřel

11. října 2023 7:43, Těrlicko, Libor Běčák

U vážné dopravní nehody zasahovali záchranáři ve středu ráno v Těrlicku. Kolize dvou osobního aut se stala na silnici I/11 nad přehradou.

Komerční sdělení více

Operace čelistních anomálií plánují stomatochirurgové pomocí speciálního softwaru

Čelistní anomálii popisují stomatochirurgové jako nesoulad ve vzájemném postavení čelistních kostí nebo jejich velikosti. Tento vrozený, případně po úraze nebo nemoci získaný problém, je v některých případech nutné vyřešit operativně. Lékaři Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie FN Ostrava (KÚČOCH) operaci připravují s pomocí softwaru, který jim pomůže ideální postavení čelistí naplánovat. Využívají k tomu také snímky z nového zubního skeneru, který klinika získala darem.

OSTROJ „prodává“ automatizované linky ve virtuální realitě

Strojírenský výrobce OSTROJ zapojuje virtuální a rozšířenou realitu do obchodního i výrobního procesu. Virtuální realitu využívá při prezentaci komplexních dopravníkových linek a systémů zákazníkům. Rozšířená realita pak slouží k pohotové a efektivní kontrole polotovarů během výroby.

Finanční prostředky do vodovodů a kanalizací v Ostravě v roce 2024

Ostrava patří kvalitou vody a úrovní poskytovaných vodohospodářských služeb ke špičce mezi velkými městy v České republice. Udržování vysoké úrovně služeb vyžaduje nemalé investice do nákupu moderních technologií, obnovy stávajících provozních zařízení a infrastruktury, ale zejména do kvalifikace a odborné připravenosti zaměstnanců. Jedná se o dlouhodobý a nikdy nekončící proces. Jedním z příkladů, kdy propojením investic s vysoce kvalifikovanou prací při provozu došlo k významnému zlepšení kvality služeb je dosažení nízkých ztrát vody v trubní síti.

Nemocnice ve Frýdku-Místku pokračuje v rozvoji a modernizaci i v roce 2024

V roce 2024 se Nemocnice ve Frýdku-Místku připravuje na ambiciózní investice v celkové výši přibližně 240 milionů Kč, s cílem posunout kvalitu poskytované zdravotní péče na zcela novou úroveň. V rámci mnoha projektů se zaměříme na dvě nejnáročnější investice, jak stavebně, tak finančně.

Více