Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odbahnění jezera v zámeckém parku v Karviné pokračuje

Včera 13:54, Karviná, Monika Danková

V polovině srpna začala 2. etapa čištění jezera v zámeckém parku ve Fryštátě. Samotná realizace, která zahrnuje i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, potrvá do příštího roku.

Havířovskou nemocnici navštívily stovky lidí v rámci Dne zdraví, nahlédly i na patologii

22. září 2023 13:57, Havířov, Monika Danková

Nemocnice v Havířově uspořádala pro širokou veřejnost velkou akci plnou preventivních vyšetření nazvanou Den zdraví. Nově se lidé mohli poradit třeba s dentálními hygienisty nebo podstoupit ultrazvuk štítné žlázy. Velký zájem byl i o prohlídku patologie.

Modernizace školských zařízení v Havířově pokračuje, ZŠ F. Hrubína má nové elektrorozvody

22. září 2023 12:25, Havířov, Michal Hulva

Kvůli kompletní rekonstrukci elektroinstalace a výměně datových rozvodů musela ZŠ Františka Hrubína v Havířově-Podlesí otevřít své brány v novém školním roce 2023/2024 až o 14 dní později, ale vyplatilo se.

Zloděj okradl nemohoucího pacienta přímo na lůžku v Karviné

22. září 2023 12:00, Karviná, Jiří Cileček

Otřesný případ hyenismu má na svědomí 28letý zloděj. V karvinských lázních okradl o osobní věci nemohoucího seniora na lůžku, který se snažil bránit. Když zloděje policisté dopadli, zjistili, že má na svědomí ještě další vloupání a krádeže ve městě. Teď mu hrozí až desetileté vězení.

ENERGIE A KRAJ: Poho Den na Karvinském moři vrátil území po těžbě lidem

22. září 2023 9:18, Karviná, Tomáš Tikal

Už potřetí měli lidé možnost zažít POHO Den plný aktivit, zábavy a kulturního vyžití. Organizátoři pro letošní ročník vybrali Karvinské moře, lokalitu, která prošla velkou proměnou a stala se oblíbeným místem k trávení volného času.

STUDUJ U NÁS: Výstava Svět kolem nás oživila havířovskou Galerii Centrum

20. září 2023 20:08, Havířov, Tomáš Tikal

SŠ a ZŠ Havířov vzdělává žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. A právě tito žáci prezentují své výtvarné umění na výstavě v havířovské Galerii centrum. Právě tam se můžete podívat v následující reportáži.

Poslední rozloučení s Klemensem Słowioczkem

20. září 2023 16:01, Stonava, Jiří Brzóska

Tuto reportáž věnujeme vzpomínce na Klemense Slowioczka, operního i operetního pěvce, sólisty Komické opery v Berlíně, ale především, stonavského rodáka, který nikdy nezapomněl na to, odkud pochází.

Pożegnanie z Klemensem Słowioczkiem

20. září 2023 16:00, Stonava, Otýlie Tobolová

Klemens Slowioczek v dětství navštěvoval polskou základní školu ve Stonavě, později pak polské gymnázium v Orlové. Po návratu z Berlína zpět do své rodné obce spolupracoval s místním smíšeným pěveckým sborem Stonava i komorním sborem TA Grupa.

Do Orlové se sjeli milovníci historických vozidel

20. září 2023 15:34, Orlová, Monika Ociepková

V neděli 17. Září se konal tradiční sraz auto moto veteránů v Orlové, kde se sjeli všichni milovníci historických vozů a motocyklů. Dvanáctý ročník tohoto srazu přinesl na Staré náměstí v Orlové nádhernou atmosféru staré doby.

Komerční sdělení více

Podcast FNO: Intervenční radiologie

INTERVENČNÍ RADIOLOGIE. Jak dokáže intervenční radiologie pomoci lidem po mozkových příhodách nebo těžkých úrazech? Kdy zachrání život ženám po porodu nebo s onkogynekologickou diagnózou? A na spoustu dalších otázek z této oblasti odpovídá doc. MUDr. Václav Procházka, Ph.D., MBA, vedoucí lékař angiolinky Ústavu radiodiagnostického FN Ostrava a LF OU.

Musí nákup letenek znamenat ztrátu času?

Když si představíme plánování dovolené nebo služební cesty, nákup letenek obvykle hraje klíčovou roli v celém procesu. Dříve to mohlo být časově náročné a občas frustrující úsilí. Nicméně, v dnešní době se nákup letenek značně změnil díky pokroku v technologiích a vylepšeným službám, což nám umožňuje maximalizovat efektivitu a minimalizovat stres. V tomto článku se podíváme na to, jak moderní způsoby nákupu letenek zjednodušily proces a jak můžeme využít tuto změnu k našemu prospěchu.

Roman Paulus, bílé lanýže i grilování: podzim pro gurmány ve Velkých Karlovicích

Podzim je časem gastronomických zážitků. Nenechejte si toto období ujít ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, čekají vás opravdu mimořádné akce! Na své si přijdou příznivci zážitkové gastronomie, skvělých vín, svatomartinské husy i vzácných bílých lanýžů. A co víc: to vše můžete v chladných podzimních dnech spojit se zdejším úžasným wellness.

Dolní Vítkovice se dál rozrůstají, kromě vzdělávání přibude i špičkové gastro

Novou etapu rozvoje zahájily v těchto dnech ostravské Dolní Vítkovice (DOV). V areálu, kde se ročně neformálně vzdělávají nebo interaktivně baví stovky tisíc návštěvníků různých generací, se v unikátním industriálním prostředí připravuje na ploše větší než 500 m2 projekt stylové restaurace s moderní gastronomií. Díky projektu architekta Radima Hubičky a jeho ateliéru se zcela promění přízemí Malého světa techniky U6 a vznikne teprve třetí tuzemská pobočka značkové italské restaurace L’Osteria.

Centrum PANT představí bohatým programem Španělsko

Centrum PANT ve spolupráci s Institutem Cervantes v Praze a Španělskou kanceláří pro cestovní ruch pro střední Evropu se sídlem ve Vídni připravili bohatý kulturní program, který má za úkol přiblížit lidem Španělsko.

Vegetariánské bistro v Kunčicích pod Ondřejníkem nabízí kuchyni celého světa

Jídla jako Dál Bhat, veganský ramen nebo arabský falafel by člověk čekal spíš v pražském Karlíně než na okraji Beskyd. Ladě Michulkové před časem chyběla nabídka chutné vegetariánské kuchyně v Beskydech odkud pochází, a tak se rozhodla otevřít si v Kunčicích pod Ondřejníkem bistro s názvem Bistro Kafé Ze.Mě. U netradičního makovo-jahodového dortu a skvělých domácích limonád jsme si povídaly o kuchařské inspiraci z cest a plánech do budoucna.

Vodaři v Beskydech pro dobrou věc

Dvě akce spojené se zážitky v moravskoslezských horách připravila vodárenská společnost během léta pro své zaměstnance. První z nich s názvem Prázdninová výzva – zdolej vrcholy motivovala všechny ty, kteří mají rádi Beskydy, aby během letních tří měsíců pracovali na své fyzické kondici, pečovali o své zdraví a zdolali pět beskydských vrcholů – Lysou horu, Ostrý, Velkou Čantoryji, Kamenitý a Ondřejník.

Více