Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena na bobech v plné rychlosti narazila do skútru pod kopcem. Plastový talíř se ji nepodařilo ubrzdit

Následující reportáž by měla posloužit hlavně jako varování. V Jesníkách v lyžařském areálu Kopřivná zemřela žena, která neubrzdila plastové boby. Plastový talíř se jí na zledovatělé sjezdovce tak rozjel, že se jen bezmocně řítila vysokou rychlostí dolů. Po nárazu byla na místě mrtvá.

O víkendu lidé vzali díky slunečnému počasí horská střediska útokem. V Kopřivné v Jeseníkách sice nejedou vleky ani lanovka, ale přesto přijelo mnoho lidí za zimními sporty a radovánkami. 45leté ženě se to bohužel stalo osudným. Po sjezdovce se rozjela na plastovém talíři tak rychle, že ho přestala ovládat.

fb: "Viděla jsem, jak se dolů řítí šílenou rychlostí i ten náraz. Hrozná tragédie"

Napsala jedna z očitých svědkyň na sociální síť. Další svědkové psali, že na ní lidí křičeli ať z talíře seskočí, ale vůbec prý nereagovala. Navíc se vše odehrálo velmi rychle. Podle svědků se řítila asi padesátikilometrovou rychlostí. Zastavila až dole o přívěs za sněžným skútrem. Nejprve ji pomáhala horská služba, pak záchranáři.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Postižené byly zaintubovány dýchací cesty a záchranáři ji připojili k přístrojem řízené ventilaci, použili rovněž přístroj k provádění nepřímé srdeční masáže. Přes všechny snahy byla resuscitace neúspěšná a zasahující lékař musel konstatovat smrt.

Karel Ležatka, provozovatel lyžařského areálu Kopřivná: "Prevencí je chovat se normálně, racionálně a zodpovědně. Máme tady zónu, ve které se bobuje, kde jsou děti. V ní je dopravní pás, který má asi 30 metrů. Kolem té zóny jsou ploty a nikomu se tady nic nestane, pokud dodržuje elementární zásady bezpečnosti."

Vedení areálu Kopřivná, ale i další majitelé a provozovatelé lyžařských areálů prosí návštěvníky, aby dbali na svou bezpečnost a hlídali i své děti. Bobování a sáňkování na zledovatělých sjezdovkách může být nebezpečné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy