Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejmocnější narkobaron v MS kraji je za mřížemi. Navařil desítky kilogramů špičkového pervitinu

Téměř tři roky šel toxi tým po nejmocnějším narkobaronovi v Moravskoslezském kraji. Za tu dobu vyrobil desítky kilogramů pervitinu. V minulých dnech kriminalisté akci s krycím názvem shadow, neboli stín, ukončili a muže zadrželi. Členkou gangu byla i 73letá důchodkyně.

Drogová scéna se bude zřejmě dlouho vzpamatovávat z tvrdého direktu, který ji zasadil toxi tým MS kraje. Na dlouhé roky totiž s nejvyšší pravděpodobností skončí za mřížemi největší regionální výrobce špičkového pervitinu. Policisté ho sledovali téměř tři roky a za tu dobu vyrobil desítky kilogramů drogy. 

Jakub Mohyla, kriminalista: "Při domovních prohlídkách v MS a Olomouckém kraji byla nalezena kompletní varna pervitinu, chemikálie, finanční prostředky, luxusní vozidlo a elektronika, která byla využívána k páchání trestné činností."

Kromě 46letého šéfa, který byl zároveň i hlavní vařič, byl zadržen také jeho kumpán a 72letá důchodkyně. Ta si přivydělávala k důchodu tím, že tablety na nachlazení nakoupené v Polsku vylupovala z blistrů. Jako jediná není ve vazbě.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MS kraje: "Žena, která je stíhána na svobodě, je ohrožena trestní sazbou 2 - 10 let a oběma mužům, kteří ve vazbě jsou, hrozí 8 - 12 let vězení." 

Karvinského narkobarona čeká už třetí trest za drogy. Kdyby ho policisté nezadrželi, skončilo by mezi lidmi asi 130 kilogramů pervitinu za přibližně 150 milionů korun. Gang zásoboval drogou nejen Česko, ale i Polsko a Slovensko a výpadek tak významného výrobce, by prý měl podsvětí významně zasáhnout. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy