Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj ocenil dvě desítky pedagogů. Vybráni byli ti, co dětem dávají něco navíc

Moravskoslezský kraj ocenil dvacet pedagogů, kteří svou prací a metodami mohou být příkladem i těm ostatním. Poděkování je už tradiční akcí u příležitosti Dne učitelů, ale letos musela být kvůli pandemii posunuta právě až na konec školního roku.

Jistě budete souhlasit, že práce učitelů patří k těm vůbec nejnáročnějším a v uplynulé roce byla navíc ještě komplikovaná distanční výukou. Moravskoslezský kraj proto každoročně už 20 let vybírá ty nejlepší pedagogy, aby jim poděkoval a ocenil je za jejich práci. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: „Každý pedagog svým způsobem formuje a ovlivňuje děti, se kterými tráví čas. Učitelé jsou tedy důležití nejen kvůli samotnému vzdělávání, ale mají často nemalý vliv na to, jakou životní cestou se někteří jejich žáci v dospělosti dají. Je to velká zodpovědnost. Proto jsem rád, že je v našem regionu řada těch, kteří ke své práci přistupují srdcem a s ochotou dělat něco navíc, než jen přednášet před tabulí a zadávat testy.“

Pracovní skupina letos vybírala z 69 pedagogů, které nominovali ředitelé a zaměstnanci škol a školských zařízení, zastupitelé ale i školní inspektoři.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MS kraje: „Pedagogové byli ocenění za svůj přístup i nasazení. Mnozí z nich se kromě učení věnují i odborné, publikační nebo metodické činnosti. Zpracovávají nejrůznější projekty nebo se díky nim školy zapojují do mezinárodních programů. Při samotné výuce pak využívají projektové vyučování, někteří se skvěle věnují žákům se speciálními vzdělávacími potřebami nebo efektivně pracují s žáky výjimečně talentovanými. Během výuky také někteří experimentálně ověřují různé vzdělávací a výchovné postupy a metody."

Ocenění se udělovala ve dvou kategoriích. Za dlouhodobou pedagogickou činnost a také se vybíraly výrazné osobnosti. Mezi nimi je například Jakub Kupčík z umělecké školy Eduarda Marhuly.

Jakub Kupčík, oceněný pedagog: "Už 20 let infikuji děti láskou k bicím nástrojům. Vždycky mě moc těšily jejich úspěchy na soutěžích."

V Moravskoslezském kraji pracuje zhruba 22 tisíc pedagogů. Oceněných bylo v letošním roce celkem 20. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy