Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulháním chtěl zloděj zmást policii. Stopy zametal jako v amerických filmech

Policisté dopadli zloděje, který našel inspiraci pro zametání stop v amerických filmech. Při výslechu se přiznal ke 12 vykradeným objektům. Mezi nimi byla například hasičská zbrojnice ve Vřesině, kde odcizil radiostanice, čímž hasičům velmi zkomplikoval jejich práci.

Na jaře jsme vám přinesli zprávu o zloději, který paralyzoval dobrovolné hasiče z Vřesiny, když se jim vloupal do zbrojnice. Ukradl totiž vysílačky a pokusil se také vniknout do trezoru, který měli v budově obecní policisté na zbraně. To se mu naštěstí nepovedlo. Hasiči ale museli omezit své nasazení na jednoduché zásahy.  

Stanislav Drastich, velitel JSDH Vřesina: "Jednotka je akce schopna jen velmi omezeně. Zasahovat můžeme pouze u technických záležitostí, ale třeba u požárů a nebo tam, kde je důležitá komunikace, nejsme schopni zasahovat."

Podobných krádeží, kdy zloděj bral na co přišel, zaznamenali policisté v okolí Ostravy více a tak případy začali spojovat. Vloupání se stala v mateřských, základních i středních školách, vykraden byl obecní úřad nebo právě hasičská zbrojnice. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Způsob vloupání byl téměř stejný. Za použití nářadí násilně vniknul do vnitřních prostor, ze kterých měl vzít vše, co našel. Například fotoaparáty, tablety, finanční hotovost, ale také svazky klíčů či násadu na koště. U posledního skutku měl odejít jen s čokoládou."

Policisté už také věděli, jak zloděj přibližně vypadá. Natočila ho totiž kamera. Kulhání je ale nahrané, aby zmátl stopu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Když věděl, že ho při činu snímá kamerový systém, změnil chůzi a dělal ze sebe postižnou osobu. Ve chvíli, kdy vniknul do vnitřních prostor objektů, tak v několika případech se snažil zamést stopy. Na místě činu rozléval chemikálie nebo čisticí prostředky."

Nakonec ho policisté dopadli. Zjistili, že jde o 33letého muže. Přiznal se k vykradení 12 objektů s celkovou škodou 600 tisíc korun. Hrozí mu 5 let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy