Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příliv uprchlíků do MS kraje stále neustává. KACPU se stěhuje do menších prostor

Příliv uprchlíků z Ukrajiny v Moravskoslezském kraji stále neustává. V poslední době přichází přibližně 60 běženců. Většinou ale přijíždějí za svými příbuznými, kteří už přijeli dříve.

I když už se situace uklidnila, v MS kraji se stále každý měsíc schází krizový štáb, aby řešil aktuální situaci. Do regionu stále denně míří v průměru 60 uprchlíků z Ukrajiny. V regionu je zhruba 24.000 registrovaných běženců, tedy asi 2,1 procenta počtu obyvatel kraje. Asistenční centrum zajistilo ubytování 7400 Ukrajincům.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: "Stále platí jedna věc, kterou si možná ne všichni uvědomují, že průměrně nám tady denně přijde 60 uprchlíků, takže to není tak, že by ta uprchlická vlna zanikla. 

Prostřednictvím kraje bylo ubytovatelům vyplaceno na kompenzacích 135 milionů korun. Provoz KACPU zatím vyšel na zhruba 40 milionů korun a vedení kraje doufá, že tyto peníze dostane zpět od státu. V pondělí 26. září bude přemístěno asistenční centrum na ulici Dr. Malého. 

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: "Uprchlíkům tam bude poskytnuta veškerá administrativní pomoc, už tam ale nebudou fungovat věci typu humanitární pomoci. To už si nemůžeme dovolit. Co se týká těch nových lidí, kteří přichází, tak dobrá zpráva je, že obvykle chodí za svými příbuznými, kteří už někde bydlí. To znamená, že z toho počtu 60 příchozích tak maximálně jedna třetina vyžaduje nějaké nové další ubytování."

Ukrajinci nepůsobí žádné problémy ani krajskému školství. Ve školkách, základních i středních školách jsou stále volné kapacity.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy